SuperCycling.cz

Kittela a spol. zachrání výrobce šamponů

24. 9. 2014, 09:50

Německá firma Alpecin, která se specializuje na výrobu šamponů, se od příštího roku stane novým sponzorem stávající stáje Giant-Shimano. Jmenovat se bude Giant-Alpecin a zachrání tak tým, jemuž v jednu chvíli hrozil i krach. 

Alpecin vstupuje i do nejvyšších pater cyklistiky.

Alpecin vstupuje i do nejvyšších pater cyklistiky.

Marcel Kittel, John Degenkolb a další hvězdy tak od příštího roku bude podporovat firma s více než stoletou tradicí. Její specialitou je mj. kofeinový šampon pro rychlejší růst vlasů s někdejším sloganem Doping pro vaše vlasy :-) Alpecin byl v minulosti mj. osobním sponzorem bývalé hvězdy Telekomu a později T-Mobilu Jana Ullricha. Do týmu Giant však vstoupil jen díky nulové toleranci k dopingu.

Německá firma se stává generálním partnerem týmu WorldTour poprvé po pěti letech. Ve druhé divizi bude příští rok hlavním sponzorem stávajícího NetAppu s Janem Bártou další německá firma Bora, která je výrobcem varných desek a systémů do kuchyní.  

Alpecin bude podle smlouvy podporovat Giant minimálně čtyři roky a spekuluje se, že týmová registrace bude převedena ze stávající nizozemské na německou. 

„Je to dobrý signál pro celou cyklistiku, německé firmy se do ní vracejí. Náš mezinárodní tým dostane německé srdce,“ prohlásil generální manažer stáje Giant-Shimano Iwan Spekenbrink, který má pod smlouvu pět německých závodníků.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.