SuperCycling.cz

Kittel se dočkal. První zářez za Kaťušu

8. 3. 2018, 21:55

Marcel Kittel už ví, jak chutná vítězství v dresu Kaťuši. Německý sprinter slavil prvenství ve 2. etapě Tirreno-Adriatico, když ve spurtu porazil Petera Sagana a další esa.

barrcelkitl

Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) přijel do cíle v hlavním poli (28.) v čase vítěze, Leopold König (Bora-Hansgrohe) ztratil v rovinaté přes 3 minuty a byl 127.

Kittelovi se v úvodu sezóny nedařilo úplně podle představ. Na Dubai Tour byl jednou třetí, v Abú Zabí druhý, ale na etapové prvenství pořád čekal. „Ještě nás čeká dost práce, ale věřím, že to brzy přijde,“ říkal německý cyklista po závodě v Abú Zabí.

Dočkal se dnes. Ve spurtu zúročil výbornou práci svých kolegů, v samém závěru s ním zůstal Rick Zabel a perfektně mu připravil pozici. Kittel nedal nikomu šanci. Sagan byl druhý, třetí příčku vybojoval Giacomo Nizzolo z Treku.

„Je to pro nás velká úleva,“ přiznal Kittel. „Vždycky chvilku trvá, než se s novým týmem sžijete. Dvakrát jsme byli hodně blízko, ale nikdy to neklaplo na vítězství. Teď jsme si to už zasloužili,“ uvedl sprinter Kaťuši.

„Tenhle finiš byl pro mě perfektní. A hodně jsem si věřil. Dal jsem do toho všechno a jsem rád, že jsem mohl ukázat svou sílu. Mám radost i z toho důvodu, že jsem ve své sedmé profesionální sezóně konečně slavil vítězství v Itálii. Už bylo na čase,“ dodal Kittel.

Na kontě už má sice čtyři etapová prvenství z Gira, ovšem ani jedno nebylo na italské půdě. V roce 2016 se dvakrát radoval v úvodu Gira v Nizozemsku, dva roky předtím v Irsku.

„Závěr nebyl vůbec jednoduchý. Byla tam spousta zatáček, retardéry, prach na silnicích a dost děr. Ale zvládli jsme to perfektně,“ pochvaloval si Kittel.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.