SuperCycling.cz

Kittel obhájil v Dubaji, navíc vyhrál tři etapy

5. 2. 2017, 10:52

Marcel Kittel vyhrál podruhé za sebou závod Kolem Dubaje. Čtvrtý ročník si německý závodník týmu Quick-Step Floors zcela podmanil, když ovládl tři etapy ze čtyř. 

marceluoptvyhravavaa

Tu zbývající ovládl jeho krajan John Degenkolb, ovšem Kittel byl rovněž jednou z ústředních postav, když ho při boji o pozice na větru trefil úmyslně loktem do obličeje Ukrajinec Andrej Grivko z Astany a byl za to vyloučen ze závodu.

dubajilus23

Kittelovi k celkovému prvenství určitě pomohl i fakt, že organizátoři museli kvůli silnému větru zrušit královskou etapu na přehradu Hatta Dam, která většinou jako jediná udělá alespoň nějaké časové odstupy mezi favority.

tenmarcelcobarcel

„Naším cílem bylo bojovat o vítězství v etapách. Ukázalo se, že jsme hned na začátku sezóny výborně připraveni. Byli tu nejlepší sprinteři na světě a nebylo snadné ty etapy vyhrávat. Ale náš tým tu odváděl skvělou práci, Byli jsme opravdu dominantní a já jsem moc šťastný, že jsem udržel modrý dres lídra. Dík patří celému týmu za perfektní práci a výsledky nám určitě dodají sebevědomí při dalších závodech,“ přiznal Kittel.

dubajilussss

Tým Quick-Step Floors už má po Dubaji na kontě deset vítězství v sezóně 2017, Kittel mezi profesionály 76. „Tenhle závod mám opravdu rád. Chtěl jsem tady i letos něco ukázat, ale netušil jsem, že to bude až tak dobré,“ dodal Kittel, jehož dalším startem bude Abu Dhabi Tour (23. - 26. února).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.