SuperCycling.cz

Kaňkovský zazářil v Polsku

30. 7. 2017, 22:36

Alois Kaňkovský a celý tým Elkov Author si zkušeně pohlídali závěr celého závodu Dookolo Mazowsza UCI 2.2 v Polsku. Alois Kaňkovský vyhrál jeho poslední etapu, kterou pojistil ještě vítězstvím na rychlostní prémii a stal se celkovým vítězem závodu. Vojtěch Hačecký navíc přidal etapový bronz. 

kaka-a-bankaa

Poslední etapa závodu se odehrála na 33 km dlouhém okruhu u města Kozienice. Tým Elkov Author si od začátku hlídal pozice, jelikož cítil, že při dodržení týmové taktiky je stále velká šance na celkové vítězství. Proto Alois Kaňkovský útočil hned na první rychlostní prémii na bonusové vteřiny, což se mu také povedlo za pomoci Vojtěch Hačeckého povedlo.

Následně se do úniku dostala skupina několika závodníků, kteří neohrožovali celkové pořadí a rozdělili si body na dalších rychlostních prémiích. Peloton měl tento únik plně pod kontrolou a také ho před cílem zlikvidoval.

Závěrečný spurt se obešel bez jakýchkoliv komplikací. „Kluci jeli ze špice už poslední tři kilometry, které byly poměrně technické. Až neuvěřitelné tempo jel v závěru Pepa Černý a Vojta Hačecký pak odtáhl posledních 500 metrů. Jsem rád, že jsem si po třech letech připsal své druhé celkové vítězství v etapáku, ale také mě těší, že se na pódium dostal i Vojta Hačecký, který dokreslil skvělou práci celého týmu,“ popsal své pocity Alois Kaňkovský.

Ten si dospurtoval pro první místo v etapě i v celkovém hodnocení, když díky bonifikacím přeskočil do té doby prvního Poláka Stepniaka. Vojtěch Hačecký si navíc ve spurtu také udržel pozici a skončil na skvělém třetím místě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.