SuperCycling.cz

Kaňkovský vyhrál v Rumunsku etapu, Hník celkově třetí

9. 6. 2019, 21:54

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author vyhrál poslední etapu závodu Tour of Bihor v Rumunsku kategorie 2.1. Skvělé vystoupení královéhradecké stáje podtrhl celkovým třetím místem Karel Hník.

jaatym

Poslední etapa se jela v úmorném vedru a měřila 183 km. Na 35. km přišel šestikilometrový kopec. V něm unikla trojice jezdců, kteří se pustili do úniku a začali si budovat náskok.

Ten sice dosáhl až čtyř minut, ale když peloton rozjel stíhací jízdu, tak se začal rychle ztenčovat. Vysoké teploty i tempo celkem unavilo peloton, což hrálo do karet týmu Elkov Author pro úplný závěr.

kasesam

„Poslední etapa se dojížděla v opačném gardu než ta první, kterou jsem lehce podcenili a přišli o pódiové umístění. Proto kluci vše pohlídali a nastoupili už 2 km před cílem a do nejčlenitější části jsme vjeli na úplném čele. Poté, co mi připravil pozici Franta Sisr, tak na mě byl pak už poslední kilometr, ale měl jsem dnes velmi dobré nohy a věřil jsem si.  Dnešní vítězství i celkový výsledek jednoznačně odráží skvělou práci celého týmu,” popsal Alois Kaňkovský.

Díky hromadnému dojezdu se neměnilo ani celkové pořadí, takže si Karel Hník udržel 3. místo a Michal Schlegel obsadil 8. pozici. Elkov Author vyhrál i soutěž týmu a v dobrém rozpoložení se v pondělí přesune na další závod první kategorie Tour of Hungary.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.