SuperCycling.cz

Kaňkovský vyhrál v Polsku další závod, Hačecký třetí

2. 5. 2017, 19:55

Závodníci Elkov Author si podmanili Memorial Romana Sieminskiego v Polsku. Pro vítězství si dojel opět Alois Kaňkovský, kterého navíc na pódiu doplnil třetí Vojtěch Hačecký a další čtyři cyklisté hradecké stáje se vešli do první desítky. Kaňkovský tak dokonale navázal na den staré vítězství na Memorialu Andrzeja Trochanowskiego.

kanahac

Závod se stejně jako včera odehrál na rovinatých okruzích. Tentokrát na peloton čekalo devět dvaceti kilometrových okruhů, na kterých ale silně foukalo a bylo nutné si od začátku hlídat přední pozice.

 Všichni jezdci Elkov Author jeli na čele a čekali na správný okamžik, kdy se na terezínu bude moci dát zredukovat peloton. První dělení přišlo už na padesátém kilometru, kdy na čele zůstalo pouhých dvacet závodníků včetně kompletního týmu Elkov Author.

Tři kola před cílem pak opět Elkov Author zredukoval vedoucí skupinu na deset závodníků a na konci byla dvojnásobná radost hradecké stáje. „Závod se nám i dnes podařilo skvěle zvládnout díky famózní práci celého týmu. Snahou bylo rozhodnout ho už v předstihu, ale závodníci z ostatních týmů v naší skupině nestřídali, a tak jsme vsadili na závěrečný spurt,” řekl vítěz závodu Alois Kaňkovský.

Ten si připsal další letošní vítězství, které ještě umocnilo třetí místo Vojtěcha Hačeckého. Jiří Polnický, Tomáš Bucháček, Josef Černý a Pawel Cieslik se pak navíc vešli do první desítky a získali další UCI body.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.