Kaňkovský vyhrál etapu, Kukrle celkově druhý

27. 5. 2018, 20:45

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author vyhrál ve spurtu poslední etapu 44. ročníku závodu Gemenc Grand Prix v Maďarsku. Michael Kukrle obsadil velmi dobré druhé místo v konečném pořadí.

nourmad

V poslední etapě čekal Michaela Kukrleho a tým Elkov Author nelehký úkol - uhájit náskok jedné vteřiny, o kterou vedl v celkovém pořadí. Hned od startu 130 km dlouhé rovinaté etapy se začalo aktivně závodit a do úniků se pouštěli především jezdci My Bike Stevens.

Elkov Author se po celou dobu snažil kontrolovat situaci až do 20 km před cílem, kdy mu složení jezdců v úniku začalo vyhovovat. Bohužel to neakceptovaly ostatní týmy a únik zlikvidovaly.

Závěrečný spurt byl velmi hektický a úplně se nepovedlo dostat Kukrleho na čelní pozici. Na ty se však dostali Vojtěch Hačecký s Aloisem Kaňkovským. Druhý jmenovaný si nakonec poradil se všemi jezdci a v poslední etapě zvítězil.

Slovinec Korošec, do té doby druhý v průběžném hodnocení, skončil na třetím místě a získal tak časovou bonifikaci. Vítěz úvodního prologu Kukrle navíc dokončil na 31. místě se ztrátou 6 vteřin a nakonec byl klasifikován na 2. místě celkově.

„Jsem rád jak nám celý závod vyšel. Celkové vítězství by hodně potěšilo, ale vyhrát poslední etapu i udržet celkové vedení, to byl velmi těžký úkol,“ zhodnotil celý závod Michael Kukrle.