Kaňkovský řádí: vyhrál i Visegrádskou 4 na Slovensku

12. 5. 2019, 18:15

Alois Kaňkovský si připsal další UCI vítězství, když ovládl závod Visegrad 4 Bicycle Race UCI 1.2 na Slovensku. V top 5 se navíc umístili ještě tři jeho kolegové z týmu Elkov Author!

nourvyhgralvisegrad

Ačkoliv byl Elkov Author zastoupen pouze Kukrlem, Kaňkovským, Zahálkou a Neumanem, tak se mu dařilo každým okruhem redukovat peloton a po předposledním kole tak na čele zůstalo pouze devět závodníků.

„Po předchozích průjezdech přes cíl jsem věděl, že dojezd je technický a je třeba do spurtu najet včas. Kluci mi to rozjeli tak dobře, že jsem nastoupil v poslední zatáčce a mimo druhého místa se všichni neskutečně seřadili za mě,” popsal průběh dojezdu vítěz Alois Kaňkovský. V první pětce tak Elkov Author neobsadil pouze 2. místo, které bral Pawel Franczak, ale 3. skončil Dominik Neuman, 4. Michael Kukrle a 5. Matěj Zahálka.

Bárta čtvrtý ve Francii

Elkov Author závodil paralelně ve Francii, když se postavil na start závodu Rhone-Alpes Isere Tour UCI 2.2, který byl rozdělený do čtyř etap. A ani tam se závodníci královéhradecké stáje neztratili. Jan Bárta bral 2. místo ve 4. etapě, k tomu skončil čtvrtý celkově. Elkov Author v jednom dni získal celkem 123 UCI bodů.

rticcccc

První dva dny jelo startovní pole ve zvlněném terénu a nejlepšími v etapách byli z Elkov Author 21. Michal Schlegel respektive 11. František Sisr. Třetí den se do úniku dostal Bárta, který ve skupině deseti závodníků na čele vybojoval 5. místo, čímž se posunul do první desítky průběžného hodnocení.

V poslední etapě Bárta znovu útočil, když v první polovině odjel opět v deseti lidech, ale únik byl následně zlikvidován. Elkov Author se však nevzdal a ve větrném počasí následně rozjel terezín, který zredukoval peloton na 40 závodníků. V úplném závěru Bárta s dalšími dvěma závodníky zachytil nástup trojice jezdců a o vítězství tak bojovalo šest cyklistů.

„Potom, co nás zůstalo na čele šest, jsem věděl, že musím jít do spurtu s chladnou hlavou. Nejsem nejlepší sprinter, a tak jsem si počkal a šel do spurtu ze zadní pozice. Tahle taktika se vyplatila a 2. místo je příjemné,” popsal Bárta. Díky svému umístění v poslední etapě navíc posbíral bonifikační vteřiny, které ho v celkovém hodnocení vynesly na konečné 4. místo.