SuperCycling.cz

Kaňkovský řádí v Polsku

8. 5. 2016, 09:25

Skvělé sprinterské schopnosti uplatnil v krátké době po sobě na polských silnicích Alois Kaňkovský ze stáje Whirlpool Author. V hromadném spurtu ovládl druhou etapu závodu CCC Tour Grody Piastowskie. Uspěl již v úvodním kritériu, po němž díky triumfu v závěrečném spurtu nastupoval do první etapy v oranžovém trikotu lídra závodu.

kaour-1-polkwoiv

V té ovšem vedení ztratil, když chyběl v rozhodujícím úniku a přijel do cíle v početné skupině se ztrátou více než 11 minut. V sobotu si ale vše vynahradil.

„Už před etapou jsem říkal, že mám dobré nohy a rád bych to v závěru prodal. Tuhle etapu jsem v Polsku ještě nikdy nevyhrál, takže mám opravdu radost z dalšího zářezu,“ uvedl Kaňkovský.

Etapu z Glogowa do Polkowic se od počátku snažili organizovat cyklisté ukrajinského Kolss BDC, kteří měli po úvodní etapě prvního a třetího jezdce v průběžném hodnocení. Po 40 km odjela čtveřice, kterou závodníci Kolss nechali odjet zejména kvůli bonifikacím na prémiích.

Poté co si skupina vytvořila tříminutový náskok, převzali taktovku nad etapou cyklisté CCC Sprandi Polkowice, v jejichž dresu jede i Jan Hirt, a na závěrečných okruzích byl náskok vedoucí čtveřice zlikvidován.

kaour 2 polk

Dojezd závodu byl situován do mírného kopce po kostkách a 200 m před cílem byl navíc kruhový objezd. S tím vším si hravě poradil Alois Kaňkovský a v cíli málem přesputoval i policejní motorku :-).

V průběžné klasifikaci vede Ukrajinec Oleksandr Polivoda, nejlepším Čechem Tomáš Bucháček z Whirlpool Author na 15. místě, hned za ním je Jiří Polnický hájící barvy stáje VERVA ActiveJet.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.