SuperCycling.cz

Kaňkovský ovládl Umag Trophy!

6. 3. 2019, 20:46

Alois Kaňkovský vyhrál hned svůj první letošní závod. Cyklista stáje Elkov Author dominoval na chorvatské Umag Trophy UCI 1.2, která se jela na sedm okruhů s celkovou délkou 161 km.

umagspurt111

Na startu úvodního podniku série istrijských závodů se sešlo celkem 29 týmů a 167 cyklistů. V letošním roce po dlouhé době vyšlo počasí, a tak jelo za příjemných jarních teplot. I díky tomu se závodilo prakticky hned od startu.

„Ve druhém kole pak došlo k úniku dvojice jezdců, kteří si vytvořili náskok maximálně dvě a půl minuty a po celou dobu je kontroloval peloton. Únik tak vydržel pouze dva okruhy a začalo se znovu závodit,“ popisoval Kaňkovský.

Taktiku udával poté tým Bardiani, přesto se Kaňkovský před závěrečným spurtem dostal do výhodné pozice. „Před posledním kruháčem mi udělal dobrou pozici Dominik Neuman. Věděl jsem, že na to mám, tak jsem zabral. Byl to super spurt až do cíle, kdy se mi potvrdilo, že mám hned na začátku sezóny skvěle připravené nohy,“ uvedl český vítěz.

umagbedna2

Pro Kaňkovského je vítězství v závodě v chorvatském Umagu jedním z cenných skalpů. „Tento závod byl pro mě vždycky peklo, na začátku sezóny je to tady vždy hodně těžké. Navíc jsem porazil Andreu Guardiniho z Bardiani, který má za sebou několik sezón ve WorldTour a vyhrál řadu závodů včetně etapy na Giru.“

Dalším závodem, který čeká na cyklisty Elkov Author, bude sobotní Poreč Trophy UCI 1.2.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.