SuperCycling.cz

Kaňkovský je k nezastavení. V Polsku znovu vítězí

2. 5. 2018, 20:32

Alois Kaňkovský potvrdil současnou skvělou formu a po úterním triumfu na Memorialu Andrzeja Trochanowskiego vyhrál dnes v Polsku Memoriál Romana Sieminskiego, který stejně jako včerejší závod ovládl již potřetí, jen tentokrát ne v řadě.

kaaabddd

Dnes se na polských silnicích jelo celkem devět 18 km okruhů, opět na rovině a opět za pěkného počasí. Už na pátém kilometrů odjela velmi silná sedmička, kde měli zastoupení všechny silné týmy. Za Elkov Author byl na čele Piotr Konwa, který tak dostal příležitost ukázat se v domácím závodě a bojovat o vítězství.

Ve chvíli, kdy skupina v úniku měla náskok čtyři a půl minuty a hrozila její šance na úspěch, tak v pelotonu za ní začaly pracovat týmy Běloruska a Prostějova.

Těm se povedlo stáhnout náskok na dvě minuty a následně se již pustil do stíhání Elkov Author, který pochopil, že bude nutné zasáhnout do vývoje závodu.  Nějakých 24 km před cílem byl náskok zlikvidován a nikomu dalšímu se už nepovedl žádný únik.

V závěru se pokusili rozhodnout, tradičně ne úplně aktivní jezdci CCC Sprandi Polkowice, ale tato strategie jim ani dnes nevyšla. V závěrečném spurtu tak i v letošním ročníku zvítězil Alois Kaňkovský. Toho v první desítce doplnil sedmý Vojtěch Hačecký. Z prvních květnových závodů v Polsku tak odváží Elkov Author 88 UCI bodů.

„Asi je to ohrané, ale vítězství opět patří celému týmu, který znovu pracoval na jedničku. Mám radost, že se nám podařilo potvrdit stoupající formu a na polských závodech, kde se nám proti domácím týmům tradičně daří, znovu zvítězit,“ popsal Alois Kaňkovský.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.