SuperCycling.cz

Kaňkovský jako raketa: vyhrál další etapu!

15. 6. 2019, 06:48

Elkov Author si připsal další letošní vítězství v závodě první kategorie UCI, když Alois Kaňkovský s přehledem vyhrál spurt odpolední etapy závodu Kolem Maďarska. V té dopolední navíc Jakub Otruba obsadil v úspěšném úniku 4. místo.

alvyhravamad

Tour de Hungary UCI 2.1 měla na programu dvě části. Ta první měřila 115 km a jejím rozhodujícím bodem byl únik pětice jezdců, která svým tempem nedala šanci pelotonu, který se pokoušel náskok likvidovat.

V této pětici, ze které se nakonec stala čtveřice, byl i Jakub Otruba. Únik nakonec slavil úspěch s náskokem více než čtyř minut, Otruba obsadil pěkné, ale nepopulární čtvrté místo.

Druhá část dne pak měřila 70 km a peloton již nechtěl nechat odjet žádný ohrožující únik. Jediným, kdo se odpojil od startovního pole, byl osamocený Slovák z Cully z Dukly Bánská Bystrica. Ten však neměl šanci na úspěch a jeho náskok byl dle očekávání zlikvidován.

alnabednhunhg

V závěru nastoupil Elkov Author na čelo a nejprve zkusil peloton rozvěsit na větru. „To se ale úplně nepodařilo, tak přišla další neskutečná práce celého týmu, který mi připravil super pozici. Už před závěrem etapy jsem klukům říkal, že mám výborné nohy. Na pětistovce už jsem šel do spurtu sám a vyšlo to tak, jak jsem si přál. Vítězství ale opět patří celému týmu, který zajel skvěle,” popsal vítězné pocity Kaňkovský, který si připsal už druhé letošní vítězství v závodě první kategorie.

V průběžném hodnocení drží dál 4. místo Jan Bárta.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.