Kaňkovský první v Polsku, Sisr druhý Kolem Bretaně

1. 5. 2016, 22:08

Alois Kaňkovský z týmu Whirlpool Author vyhrál v Polsku jednorázovku Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, když závěrečný spurt ovládl rozdílem třídy a zvítězil s náskokem 20 metrů.

kaour-latysjak

Závod se odehrál na rovinatém okruhu, který cyklisté absolvovali celkem 8x. Od začátku odjížděly malé skupiny, ve kterých měl Whirlpool Author vždy své zastoupení, a tak mohl poměrně dobře kontrolovat situaci.

Poslední únik byl zlikvidován zhruba 5 km před cílem a poté se již celé pole připravovalo na závěrečný spurt. V něm si dobrou pozici vytvořil nejen Kaňkovský, ale také Vojtěch Hačecký, který dokončil na 6. místě. Stejně tak se neztratil ani Michal Brázda, který skočil těsně za první desítkou na 11. místě.

sisis druhejjjjjj

František Sisr z týmu Klein Constanta vybojoval výborné druhé místo na kvalitně obsazeném etapovém závodě Kolem Bretaně ve Francii. Sisr vyhrál hned úvodní etapu, v té poslední skončil druhý a ze čtvrté pozice poskočil na konečné druhé místo. Navíc skončil druhý v bodovací soutěži. Jeho německý stájový kolega Max Schachmann byl dnes hned za Sisrem třetí.

Vítězství slavil Američan Adrien Costa, jehož si čeští fanoušci mohou pamatovat díky druhému místu na Závodu míru juniorů 2015.