SuperCycling.cz

Kaňkovský obhájil, tým Elkov Author dostal distanc

1. 5. 2017, 21:05

Na rovinatém okruhu v polském Baboszewu cyklista stáje Elkov Author Alois Kaňkovský obhájil své loňské vítězství na závodě Memorial Andrzeja Trochanowskiego kategorie UCI 1.2. Do první desítky se dostal i pátý Vojtěch Hačecký, který však spurtoval posledních 200 metrů s defektem na předním kole. 

kaourekkk

Závod byl vypsán na osm rovinatých okruhů, z nichž každý měřil 21 km. Na těch se od samého začátku začalo závodit zostra a do úniku se téměř na sto kilometrů dostala šestice závodníků. Za Elkov Author zde pracoval Pawel Cieslik a tím pádem nebylo nutné vyvíjet větší aktivitu v hlavní skupině.

Tři okruhy před cílem se peloton opět spojil a začínalo se odznovu. Aktivita týmu Kolss 50 km před cílem roztrhala peloton a ve skupině na čele v té chvíli bylo i šest závodníků Elkov Author.

„Celý tým jel na jedničku a byla to týmová práce bez jediné chyby. Měl jsem trochu obavy ze závěrečného spurtu, protože všechny týmy zde měly své nejlepší sprintery, ale nakonec se povedla i koncovka závodu,“ pochválil své kolegy Alois Kaňkovský.

Trest na 30 dní

Radost z vítězství však hradeckému týmu určitě kalí fakt, že ho dnes UCI suspendovala na 30 dnů za doping jeho dvou bývalých členů Michala Brázdy a Jana Kováře, kteří měli loni v listopadu při mimosoutěžním odběru pozitivní dopingový test na stanozolol a clenbuterol. Oba následně vyfasovali čtyřletý flastr. Tým se nesmí zúčastnit mezinárodních závodů od 4. května do 3. června.

UCI zahájila v dubnu s dlouhodobě nejlepší českou stájí disciplinární řízení, jež následuje automaticky poté, co se v jednom týmu objeví během 12 měsíců minimálně dva dopingové případy. Elkovu hrozila suspendace od 15 do 45 dnů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.