SuperCycling.cz

Kaňkovský měnil historii, v Polsku zvítězil potřetí

1. 5. 2018, 20:42

Alois Kaňkovský se zapsal do historie, když jako první cyklista v historii dokázal třikrát zvítězit v polském závodě Memorial Andrzeja Trochanowskiego UCI 1.2, a to rovnou ve třech ročnících po sobě!

hamrakluci

Na startu se sešla kompletní sestava polských týmů včetně pro-kontinentálních CCC, které doplnily Elkov Author, Pardus Tufo Prostějov a dále týmy z Běloruska a Ukrajiny.

Závod byl situován na osm 21 km dlouhých rovinatých okruhů, kdy už v druhém z nich odjela velmi silná skupina s 21 závodníky. V ní nechyběli ani Josef Černý, Vojtěch Hačecký a Alois Kaňkovský z Elkov Author.

Tato trojice další dva okruhy držela tempo celé skupiny a vytvořila na zbytek startovního pole náskok čtyř a půl minuty. Všechny silné týmy měly ve skupině zastoupení, takže peloton přestal jet a v cíli měl zásek přes 10 min.

Skupina na čele dojela ve stejném složení až do posledního okruhu, kde už bylo jasné, že se rozhodne v cílovém spurtu. A ten zvládl nejlépe Kaňkovský.

„Závod byl výborně rozjetý skvělou prací celého týmu a já cítil, že jsem na tom velmi dobře. V závěru jsem se ještě snažil počkat na Vojtu Hačeckého, aby i on mohl bojovat o pódiové umístění a nakonec jsem vyhrál jen těsným rozdílem, ale na to se nikdo neptá,“ popsal závěr závodu jeho trojnásobný vítěz Alois Kaňkovský.

Vojtěch Hačecký se nakonec zvládl dostat alespoň na konec první desítky a připsal další UCI body.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.