SuperCycling.cz

K+K v Ománu. Kreuziger bude kapitánem, König lídrem

16. 2. 2015, 09:30

Roman Kreuziger absolvuje od zítřka v Ománu v dresu Tinkoff-Saxo první závod sezóny a bude kapitánem týmu. Na startu se objeví i další Čech Leopold König v dresu Sky. Ten ukázal formu už v prvních závodech na Mallorce, kde byl dvakrát v top 5 a bude lídrem britské formace spolu s Nizozemcem Woutem Poulsem.

Roman Kreuziger i Peter Sagan pojedou v dresu Tinkoff-Saxo v Ománu.

Roman Kreuziger i Peter Sagan pojedou v dresu Tinkoff-Saxo v Ománu.

Kreuzigerovi začíná v Ománu sezóna. Zatím stále nezná datum arbitráže, která definitivně rozhodne jeho táhnoucí případ s biologickým pasem, takže může směle závodit. „Snažil jsem se to teď vypustit z hlavy. Všechny potřebné dokumenty jsme předali a já už k tomu momentálně nejsem zapotřebí. Je to víceméně věc právníků a já dostávám jednou týdně nějaké reporty. Soustředil jsem se na trénink a těším se na první závody,“ řekl Kreuziger.

I když mu táhnoucí se kauza na psychice nepřidá, cítí se dobře a mentálně silný. „Nic jiného mi ani nezbývá. Užívám se každý závod a věřím, že až arbitráž rozhodne, dobře to dopadne. Pořád si myslím, že karty jsou na naší straně,“ neztrácí optimismu Kreuziger. Zatím netuší, kdy se arbitráž uskuteční. „Může to být za měsíc, za dva nebo za tři. Opravdu nevím...“

Díky svým zkušenostem bude v Ománu kapitánem formace Tinkoff-Saxo. „Mám za sebou celkem dlouhé soustředění a necítím se špatně. Lídrem našeho týmu na celkové pořadí bude Rafa Majka, na rovinaté etapy je tam Peter Sagan. Já budu kapitán a měl bych ten tým trošku dirigovat zevnitř během závodu,“ prozradil.

roman k omanu 2

Na první start sezóny už se moc těší. „Je to zase po dlouhé době, co si na záda připnu startovní číslo. Jsem rád, že můžu začínat tady. Závod jsem jel vloni, tak vím, co mě čeká. První dvě až tři etapy jsou dobré na rozjetí, pak přijde nejtěžší etapa s dojezdem na kopec Green Mountain a další den jsou takové okruhy s kopcem. Uvidíme, jak na tom budu. Jsem zvědav na nějaké porovnání s ostatními,“ říkal Kreuziger.

„Ta Zelená hora mi zrovna moc nesedí, není to úplně kopec pro mě. Je dost prudký. Ale chci tam být co možná nejdéle s Rafou, abych mu pomohl. Jemu by to mělo sedět víc,“ dodal cyklista, jenž byl vloni v Ománu celkově osmý.

Stejně jako Kreuziger startoval v Ománu vloni i König (celkově 17.) ještě v dresu NetAppu. Nyní ho čeká velká premiéra na etapáku v dresu Sky, navíc bude jedním z lídrů. „Na celkové pořadí by měli jet Leopold König a Wout Poels,“ napsal tým v tiskové zprávě před závodem. Spolu s nimi doplní sestavu ještě Deignan, Earle, Knees, Lopez, Pate a Sutton.

leos v akci

Leopolda Königa čeká ostrá premiéra v dresu Sky.

V týmu Sky bude v Ománu chybět loňský vítěz závodu Chris Froome, který chtěl zůstat v Evropě a premiéru v sezóně si odbude na závodě Kolem Andalusie (18. - 22. února), kde se střetne mj. s Albertem Contadorem. Nairo Quintana musel kvůli menším zraněním z pádu při kolumbijském šampionátu avizovanou účast zrušit.

V Ománu by k největším favoritům měli patřit Vincenzo Nibali (Astana), Tejay van Garderen (BMC), Alejandro Valverde (Movistar), Joaquím Rodríguez (Kaťuša), Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) a v neposlední řadě i Leopold König.

Na závodníky čeká při 6. ročníku závodu celkem 6 etap o celkové délce 989 km. Nejtěžší bude ta čtvrtá s cílem na hoře Green Mountain. Stoupání do cíle měří 5,7 km a má průměrný sklon 10,7%.

Bližší informace o závodě najdete ZDE:

Startovní listina ZDE:

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.