SuperCycling.cz

Trofimov slavil triumf po úniku

11. 6. 2014, 18:27

Rus Jurij Trofimov z Kaťuši ovládl po úniku 4. etapu závodu Critérium du Dauphiné a připsal si jeden z největších úspěchů kariéry. Žlutý dres lídra uhájil Chris Froome (Sky), nejlepším Čechem je celkově šestnáctý Leopold König.

Jurij Trofimov hrdinou dne.

Jurij Trofimov hrdinou dne.

Třicetiletý Trofimov byl od 21. kilometru ve skupince 13 uprchlíků, z níž vyrazil 18 kilometrů před cílem v Gapu vstříc etapovému vítězství. Bravurně zvládl sjezd z Col de Manse a cílem projel osamocen s náskokem 23 vteřin před druhým Švédem Larssonem. Před etapou figuroval Trofimov na 48. místě se ztrátou přes 6 minut.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ jásal po svém prvním vítězství ve WorldTour. Na Dauphiné se z etapového prvenství radoval podruhé, poprvé to bylo v roce 2008, kdy vyhrál horskou etapu do Morzine před Evansem a Valverdem. „Poslední kopec jsem dobře znal z loňské Tour de France. Plánoval jsem si, že bych tam mohl zaútočit, proto jsem chtěl dnes za každou cenu být v úniku. Tam jsem se snažil co nejvíc šetřit síly na závěr,“ prozradil závodník Kaťuši.

unik dauph

Třináct statečných v úniku. Na čele Grivko z Astany a Sicard z Europcaru.

Skupina favoritů dojela do cíle o dvě a půl minuty později, byli v ní všichni, kteří tam být měli. Tedy i lídr stáje NetApp-Endura Leopold König.

Ve čtvrtek čeká na peloton těžká etapa se šesti vrchařskými prémiemi a celkovým převýšením 3000 metrů.

 

Výsledky 4. etapy najdete ZDE

 

Průběžné pořadí ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.