SuperCycling.cz

Rodríguez se dočkal, Vakoč v těžkém kopci překvapil

8. 4. 2015, 21:39

Více než rok čekal Španěl Joaquim Rodríguez na vítězství. Naposledy se radoval vloni v březnu z celkového vítězství Kolem Katalánska a dnes zvedal ruce nad hlavu opět na rodné hroudě, ve 3. etapě závodu Kolem Baskicka.

Joaquim Rodríguez

Joaquim Rodríguez

„Je to pro mě důležité vítězství, čekal jsem na něj docela dlouho. Nebyl jsem z formy, nohy jsem měl pořád dobré. Jen mi chyběla trocha štěstí,“ řekl 35letý Rodríguez. Podtrhl skvělý den stáje Kaťuša, která slavila dvě vítězství, protože Kristoff ovládl klasiku Scheldeprijs v Belgii.

V závěru etapy v brutálním stoupání Antigua atakoval jako první Kolumbijec Sergio Henao (Sky) a udrželi se ho krajan Nairo Quintana (Movistar) a Rodríguez. Z vrcholu už to bylo jen necelé tři kilometry z kopce do cíle a trojice si udržela mírný náskok před skupinkou s Kwiatkowskim, Majkou, Scarponim a S. Sánchezem.

Rodríguez měl nejvíce sil ve spurtu vedoucí trojice. „Už jsem si začal říkat, jestli není něco špatně, že ten špatný sen snad nikdy neskončí. Ale teď jsem to zlomil a beru to jako nový začátek,“ řekl vítěz etapy. Dres lídra oblékl Henao.

henao lidr basko

Nový lídr Sergio Henao.

Vynikající výkon opět předvedl Petr Vakoč (Etixx-Quick Step). Přestože šlo v závěru o brutální stojku, držel se dlouho s těmi nejlepšími. Do cíle přijel 29. se ztrátou 40 vteřin, průběžně mu patří 24. místo.

Asi nikdy jsem takhle prudký kopec nejel. Co jsem pak viděl v televizi, tak někteří závodníci slezli z kola a šli pěšky. Petr Vakoč

 „Cítil jsem se znovu hodně dobře. Naším cílem bylo dovézt Kwiatka v posledním kopci na co nejlepší pozici. Zůstali jsme s ním s Tonym Martinem a docela se nám to podařilo. Kwiato se držel dobře. Ten kopec nebyl úplně na něj. Odjeli tam ti tři droboučcí kluci, to bylo přesně na tyhle blechy,“ řekl Petr Vakoč.

„Kopec měl v průměru 16 procent, ale některé pasáže, hlavně závěr, byly přes 20 procent. Já se držel ve špici, ale na konci stoupání jsem trochu procedil. Pak jsem to dokázal celkem dojet a jsem spokojený, forma je super,“ prozradil Vakoč.

Stoupání Antigua bylo neskutečně tvrdé. „Asi nikdy jsem takhle prudký kopec nejel. Co jsem pak viděl v televizi, tak někteří závodníci slezli z kola a šli pěšky. Bylo to strašně úzké, a jak se to ucpalo a člověk musel zastavit, už se nerozjel,“ řekl Petr.

Ve zmíněném pekelném kopci si však užíval neskutečnou atmosféru. „Baskové jsou fantastičtí fanoušci. To, co tady zažíváme, je nádherné. Už na prezentaci byla ta kulisa skvělá,“ dodal Vakoč.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    9. 4. 2015, 08:54 (před 6 roky)

    Není zač, snažím se to dělat pro všechny zajímavé :-) A jsem rád, že máme tak ochotné cyklisty, jako je Petr Vakoč, který s námi rád komunikuje po každé etapě a dělí se o zajímavé postřehy. Jinak Rodríguez ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa, na ardenských klasikách bude hodně zlobit. Leo spíš na delší kopce, uvidíme na Giru ;)

  • Radek Pokorný
    9. 4. 2015, 01:03 (před 6 roky)

    Tak nějak jsem si říkal že Rodriguez má svá nejlepší cyklistická léta za sebou, pro tohle extrémní stoupání i když bylo docela krátké to však neplatilo, tohle stoupání bylo pro Rodrigueze jak dělané. Ze Sky vždy někdo překvapí v kopcích, ať už z jejich týmu chybí kdokoliv vždy se najde někdo kdo v kopcích exceluje, minule to byl Kiyrienka, dnes zase Henao, kéž bych tak jednou viděl Leopolda .........Díky Honzo za přiložená videa k jednotlivým závodům :-)