SuperCycling.cz

Jirka Ježek je po pádu a operaci ve vážném stavu

1. 9. 2014, 07:15

Hodně neradostná a smutná zpráva přišla z USA. Nejúspěšnější handicapovaný cyklista světa Jiří Ježek utrpěl v silničním závodě jednotlivců na mistrovství světa v Greenville těžký pád a skončil v nemocnici. Jeho stav je vážný.

Jirka Ježek se vyfotil při tréninku před silničním závodem. Už měl zase dobrou náladu.

Jirka Ježek se vyfotil při tréninku před silničním závodem. Už měl zase dobrou náladu.

„Jirka utrpěl velmi vážná, mnohočetná zranění. Ke kolizi došlo v cílové rovince při hromadném spurtu. Jirka je v péči lékařů a vzhledem k rozsahu zranění byl uveden do umělého spánku. Ještě dnes se podrobí operaci,“ informoval reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Před chvílí dorazily z dějiště aktuální zprávy po operaci. „Jirka ve večerních hodinách podstoupil operaci hrudního koše, při které lékaři nemocnice v Greenville mimo jiné museli odstranit dvě rozdrcená žebra a nahradit je implantáty a přišili zpět amputovaný prsní sval. Další zákroky prozatím museli odložit vzhledem k obavě z možné infekce,“ píše se v tiskové zprávě.

Rozsah zranění Jiřího Ježka je mnohočetný. Nejvážněji byl zasažen hrudní koš s komplikovanými zlomeninami žeber a zhmožděnou plící. Lékařům dále dělá největší starost amputovaný prsní sval, zlomenina pažní kosti a fraktura zubů.

Letošní vítěz Světového poháru startoval na MS už v časovce, kde skončil pátý, což ho logicky neuspokojilo a byl zklamán. „Samozřejmě mě to mrzí, ale stanou se horší věci,“ řekl Jirka po závodě.

Těšily ho povzbudivé vzkazy fanoušků. „Díky moc za všechny ty krásný zprávy a povzbuzení! Když se daří, tak mi každá zpráva a vzkaz vždycky udělá velkou radost. Ale po tomhle si vašich povzbuzení vážím ještě víc. Strašně moc děkuju. Nejsem smutnej, neberu to jako neúspěch, jen prostě radši všem dělám radost dobrým výsledkem. Jenže to samozřejmě nejde pořád,“ napsal Ježek další den na svůj facebookový profil.

Teď je v péči lékařů a nezbývá než doufat, že vše dobře dopadne. „Všichni držíme Ježurovi pěsti. Výsledky nejsou důležité,“ napsal další zkušený reprezentant Michal Stark v den silničních závodů. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.