SuperCycling.cz

Hirt zářil ve Švýcarsku: čtvrtý v horské etapě!

20. 6. 2019, 20:26

Jan Hirt ukázal, že je na tom i po Giru výborně. V prvním testu největších favoritů na závodě Kolem Švýcarska s dojezdem na kopec ve Flumserbergu skončil čtvrtý, pár vteřin za Eganem Bernalem, který bude na Tour jedním z lídrů týmu Ineos.

hirtsviwww

Nechal za sebou řadu skvělých vrchařů kalibru Pozzoviva, Henaa, Špilaka a další. I Romana Kreuzigera, který obsadil 29. místo se ztrátou 1:55 min.

„V posledním kopci nastavil Ineos takové tempo, že si jeli, co potřebovali. Já teprve do nohou dostávám intenzitu, kterou jsem nejezdil v květnu, takže jsem po nějakých 16 minutách nebyl schopen následovat ti tempo nejlepších a jel si podle sebe. Ale i tak jsem dost lidí předjel. Věřím, že to bude den ode dne lepší, těším se na následující těžké etapy a určitě nejsem poražen,“ řekl Kreuziger.

Hirt se naopak ve stoupání neustále držel favoritů. Když atakoval Bernal, vydal se za ním. Vedení udržel Nizozemec Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), který vydržel na čele z úniku.

Bernal dojížděl jednoho uprchlíka za druhým a skončil druhý, ale stačilo mu to k tomu, aby oblékl žlutý dres lídra. Za ním přijel další borec z úniku, Francouz Bidard a Hirt dojel po skvělém výkonu čtvrtý.

„Cítil jsem se dobře a jsem šťastný, že jsem byl v tom kopci držet krok s nejlepšími vrchaři. Líbí se mi etapy jen s jedním kopcem na konci, i když je těžký jako dnes,“ prohlásil Hirt, jenž je průběžně čtvrtý se ztrátou 35 sekund na Bernala. „Uvidíme, co přinesou další dny. Čekají nás hodně těžké etapy a budu to brát den po dni,“ dodal Čech z Astany.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.