Hirt sahá v Rakousku po životním úspěchu

11. 7. 2015, 16:57

Čtyřiadvacetiletý český cyklista stáje CCC Sprandi Polkowice Jan Hirt sahá v závodě Kolem Rakouska po životním výsledku. V předposlední etapě, kterou vyhrál domácí Lukas Pöstlberger, zůstává na třetím místě průběžného pořadí. Vede nadále Španěl Víctor De La Parte.

O žlutý dres lídra přišel Jan Hirt v páteční královské etapě.

Rakouský vítěz atakoval v závěru etapy s cílem v Innsbrucku z vedoucí skupiny a postaral se o první triumf domácího cyklisty v tomto ročníku závodu. Hirt dorazil v hlavním poli na 40. místě se ztrátou 1:10 min., další Čech Karel Hník (Cult Energry) byl klasifikován na 83. místě ve stejném čase.

V celkovém pořadí se nic neměnilo. Dál vede De La Parte, druhý Belgičan Ben Hermans na něj ztrácí 1:21 min. a třetí Hirt o jedenáct sekund více.

Závod v neděli končí 192 km dlouhou etapou do Bregenzu, která obsahuje dvě vrchařské prémie 1. kategorie, ovšem poslední z nich je 65 km před cílem, tudíž by se nic zásadního stát nemělo.

Pokud Hirt udrží současné třetí místo, půjde pro něj o životní výsledek. Letos už na sebe upozornil v závodě WorldTour Kolem Švýcarska, kde skončil sedmý v královské etapě, ovšem v celkovém pořadí na nějaký velmi dobrý výsledek v elitní kategorii čekal.

V závodě kategorie 2.HC v Rakousku k němu má hodně dobře našlápnuto a je klidně možné, že mu vystoupení přiblíží vysněné angažmá v některém z týmů WorldTour.