SuperCycling.cz

Bárta vyhrál etapový závod ve Francii!

22. 4. 2019, 06:36

Jan Bárta z týmu Elkov Author se stal celkovým vítězem francouzského závodu Tour du Loir et Cher UCI 2.2, když s celým týmem strategicky velmi dobře zvládli i poslední etapu.

winrhornibirtticc

Bárta oblékl dres lídra po třetí etapě, v níž skončil druhý, už ve druhé etapě dojel čtvrtý. Ačkoliv poslední etapa měřila pouze necelých sto kilometrů, mohla ještě zamíchat celkovým pořadím, a tak se celý tým Elkov Author musel dál soustředit na práci v pelotonu.

Krátce po startu přišla první rychlostní prémie a s ní i první bonifikační vteřiny, které se povedlo získat Poláku Paterskému, který však z největších soupeřů v pořadí nejméně ohrožoval Bártu. Vteřiny si ale povedlo získat i Krulovi a Johanesovi, který byl před startem etapy pouze o čtyři vteřiny na druhém místě.

Po této prémii zůstal náskok Bárty pouhé dvě vteřiny a vše bylo tím pádem ještě více nejisté. Chvíli poté však zaútočilo devět závodníků, kteří pozvolna začali odjíždět pelotonu. Nikdo z nich ale nebyl přímým konkurentem, což týmu Elkov Author vyhovovalo.

Náskok skupiny v úniku dosáhl zhruba 30 km před cílem na maximum jeden a půl minuty a poté se začal pozvolna tenčit. Tento únik si však primárně rozebral zbylé rychlostní prémie a s nimi i bonifikační vteřiny, které už ale nijak nezamíchaly celkovým pořadím. 

s batrou po vitzstvi elkov

Devítka jezdců nakonec uhájila svůj únik a do cíle dorazila s náskokem 22 vteřin. Celý tým Elkov Author tak již pouze pohlídal pohodlný dojezd v pelotonu a mohli začít slavit celkové vítězství Jana Bárty, které bylo navíc ještě potvrzeno vítězstvím v týmové soutěži.

„Kluky to poslední dva dny strašně bolelo, ale i dnes jsme odvedli fantastickou práci a podle mě jsme objektivně potvrdili, že jsme zde byli nejlepším týmem. Z vítězství mám obrovskou radost, protože tenhle závod je každý rok skvěle obsazený a není lehké zde vyhrát etapu, natož celý závod,“ popsal své pocity letošní vítěz Jan Bárta.

Tým se nyní po dvou týdnech vrátí z Francie domů a v neděli se představí na polském díle závodu Visegrad4 v Sobotce.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.