SuperCycling.cz

Jako den a noc: Froome vrátil Contadorovi porážku a vede!

21. 2. 2015, 18:13

Kdo sledoval páteční těžkou etapu závodu Kolem Andalusie s cílem na vrcholu Hazallanas a viděl fenomenální vítězství Alberta Contadora, jen těžko by si dokázal představit scénář té etapy dnešní. Jenže světe div se, Chris Froome, v pátek druhý v cíli, byl v sobotu jako znovuzrozený a Contadorovi porážku oplatil.

froome-nahoru-vitez-anda

Do cíle na vrcholu Alto de Allanadas přijel britský lídr Sky sám s náskokem 29 vteřin před Contadorem! A o dvě vteřiny se v průběžném pořadí dostal před něj!

Asi nikdo by na to nevsadil. V pátek se Contador zvedl 7 km před cílem a Froome na jeho nástup nebyl schopen zareagovat. Dnes nastoupil Froome na posledních dvou kilometrech, Contador jedoucí v červeném dresu lídra jeho atak zachytil, ale po 200 metrech se neudržel a hodně ztrácel.

Froome vytěžil maximum z velké podpory týmových kolegů, dlouho s ním vydrželi Roche, Kennaugh, jako poslední Nieve, zatímco Contador se musel spolehnout jen sám na sebe, z borců Tinkoff-Saxo s ním nebyl nikdo.

Froome, který v etapě vezl modrý dres lídra bodovací soutěže, mířil za prvním vítězstvím v sezóně, zatímco Contadorovy grimasy jasně vypovídaly o tom, že závěr téhle etapy prostě Španělovi nesedl.

„Jsem absolutně unešený, že jsem vytáhl takový závěr,“ přiznal Froome. „Přijel jsem na tento závod, abych zase našel svoje nohy, otestoval je a viděl, kde se zhruba nacházím. Ale vyhrát etapu a dostat se do vedení, to je neuvěřitelné,“ tvrdil dojatý nový lídr.

„Kluci z týmu byli neskuteční. Pro ostatní udělali závod v posledním kopci strašně těžký, atakovali a vytvořili mi výbornou pozici,“ dodal Froome.

Contador vzal porážku sportovně a rozhodně ze ztráty vedení nedělal tragédii. „Byla to tvrdá a krásná etapa. Nebyl jsem sice schopen udržet dres lídra, ale i tak jsem spokojen s výkonem týmu i mou kondicí,“ napsal na Twitter Alberto Contador.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    22. 2. 2015, 08:19 (před 6 roky)

    To je právě ono. Tým, který má Alberto na Andalusii, není podle všeho tak kvalitní, jako má Froome. Jinak by tam v těch kopcích nemohl od začátku zůstávat sám. Včera bylo vidět, jak moc těžil Froome z pomoci stájových kolegů.

  • Radek Pokorný
    21. 2. 2015, 23:04 (před 6 roky)

    Tak to bylo něco. Opět parádní souboj mezi Froomem a Contadorem co se musí líbit. Alberto neměl svůj den a zřejmě si vybral daň za svůj včerejší heroický výkon kdy jel, jak se mi zdálo, až moc nadoraz. Výborný byl i prožitý výkon komentátora. Na sedmistech metrech mu Froome nadělil půl minuty, to je docela dost. Froome má k dispozici velmi kvalitní dobře zapracovaný podpůrný tým, Sky jako tým je silnější než Saxo.