SuperCycling.cz

Impey slavil na Tour Down Under životní triumf

21. 1. 2018, 22:06

Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitchelton-Scott se stal nečekaným vítězem 20. ročníku závodu Tour Down Under. „Je to srovnatelné s tím, když jsem jel na Tour ve žlutém dresu,“ přiznal 33letý vítěz.

strofrici

„Je za tím spousta práce, ale jsem šťastný, že to vyšlo. Pro náš tým i naše sponzory je to velmi důležitý závod. Každý od nás čekal velké věci a byli jsme pod docela velký tlakem,“ řekl Impey.

sportemvedleaseba

Do poslední rovinaté etapy nastupoval jako lídr, ale měl stejný čas jako druhý Richie Porte. Ten už dopředu prohlásil, že je s druhým místem smířen a ani se nesnažil na rychlostních prémiích. Etapu vyhrál ve spurtu André Greipel (Lotto Soudal), druhý byl Impeyho stájový kolega Caleb Ewan a třetí Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

„Měli jsme to pod kontrolou, kluci mě skvěle chránili,“ pochválil kolegy Impey. „Pro mě osobně je to opravdu velké vítězství, které posílí moje sebevědomí. Já většinou jezdil na lídry a můžu říct, že je to lehčí, než když někdo jede na vás. Ale jsem rád, že jsem to zvládl,“ dodal šťastný vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.