Impey překvapil sám sebe a slavil vítězství

5. 6. 2018, 07:00

První etapu závodu Critérium du Dauphiné, který je řadu lidí generálkou na Tour, vyhrál ve spurtu úřadující jihoafrický šampión Daryl Impey z týmu Mitcheton-Scott. Dres lídra udržel vítěz nedělního prologu Michal Kwiatkowski ze Sky.

impyvyhravaaaaa

„Absolutně jsem to nečekal,“ přiznal Impey po vítězství. „Byl to hodně těžký den. Já se od rána necítil dobře. Proto jsem řekl Alexi Edmondsonovi, že by měl jet závěr na sebe. Nakonec jsem tam vydržel a měl jsem docela dobrou pozici. Tak jsem asi 200 metrů před cílem vyrazil. Překvapil jsem sám sebe. Porazit před Tour lidi jako Kwiatkowski nebo Thomas, to potěší,“ dodal vítěz etapy.

Na 179 kilometrech ve zvlněném terénu čekalo na cyklisty několik menších kopců. Ten poslední, 4. kategorie, až v samém závěru, kdy už peloton pohltil trojici uprchlíků. V ní byli Nicolas Edet (Cofidis), Brice Feilli (Fortuneo-Samsic) a Lawson Craddock (EF-Drapac).

Právě v tom stoupání zaútočili vrchaři: Julian Alaphilippe (Quickstep-Floors), následován Michalem Kwiatkowskim i Geraintem Thomasem a dalšími. Jenže tam byl ještě sjezd a v něm se řada lidí dotáhla, takže o prvenství v etapě nakonec spurtovalo asi 60 závodníků. A nejvíce sil měl Impey.

Podobná etapa je na programu i v úterý, ve středu přijde týmová časovka na 35 km a pak už to vypukne. Zbývající čtyři etapy mají dojezd na kopec.