SuperCycling.cz

Hotovo: Sagan na tři roky do Tinkoff-Saxo!

8. 8. 2014, 11:57

Očekávaná přestupová bomba je potvrzena. Slovenský expres Peter Sagan bude od nové sezóny jezdit v týmu Tinkoff-Saxo, kde podepsal tříletý kontrakt. Spolu s ním ze stáje Cannondale přicházejí i jeho bratr Juraj a Polák Bodnar. 

Peter Sagan a majitel týmu Oleg Tinkov.

Peter Sagan a majitel týmu Oleg Tinkov.

Čtyřiadvacetiletý P. Sagan se stane týmovým kolegou českého závodníka Romana Kreuzigera, jenž v těchto dnech trénuje v Livignu a čeká, jak dopadne jeho odvolání proti dočasné suspendaci u Mezinárodní sportovní arbitráže. Oba spolu už před lety působili společně v týmu Liquigas.

„Jsme potěšeni, že Sagana máme, protože o jeho služby byla řada zájemců,“ uvedl šéf týmu Bjarne Riis. Podrobnosti kontraktu nikdo nekomentoval, ale v průběhu letošního roku se spekulovalo, že Saganova cena je 4 milióny eur ročně. Majitel týmu Oleg Tinkov se dříve nechal slyšet, že by Sagana zaplatil z vlastní kapsy mimo rozpočet týmu.

new tweet

Tinkoff-Saxo oznámil zprávu na Twitteru i tweetem ve slovenštině.

„Sagan je jedním z největších talentů cyklistiky, ale zároveň už také jedním z největších jmen pelotonu. Má mentalitu vítěze a věřím, že svůj obrovský potenciál může v našem týmu ještě rozvíjet. Stále se má co učit. Bude k sobě mít opravdu silný tým, který ho na důležitých závodech podpoří,“ uvedl Riis na adresu trojnásobného držitele zeleného dresu z Tour de France.

sagan a majka k prestupu 1

S Rafalem Majkou teď budou stájoví kolegové.

Sám ruský majitel stáje v uplynulých dnech šponoval své příznivce na Twitteru nejrůznějšími zkazkami, jak Sagana nechává Alonsovi atd., ale svým způsobem udělal přestupu ještě větší promo. „Je to skvělý závodník a jsem opravdu potěšen, že ho máme v našem týmu. Tinkoff-Saxo je pro Petra nejlepší a jsem přesvědčen, že s námi vyhraje spoustu závodů,“ řekl ruský miliardář. Později dodal, že je se Saganem domluven už od ledna...

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.