Hirt znovu exceloval: pátý v královské etapě

21. 6. 2019, 20:32

Jan Hirt po skvělém vystoupení v 6. etapě závodu Kolem Švýcarska, kde skončil čtvrtý, zopakoval výborný výkon i při dnešním magickém cílovém stoupání do průsmyku St. Gotthard v nadmořské výšce 2091 m. Obsadil páté místo a průběžně je pátý.

hirtgotard1

„Byla to dlouhá a hodně těžká etapa, ale měl jsem znovu docela dobrý den,“ přiznal Hirt. Díky úspěšnému ataku v závěru přijel do cíle osamocen kolumbijský lídr závodu Egan Bernal ze stáje Ineos, jenž navýšil své vedení.

„Když nastoupil Bernal, nebyl jsem ho schopen následovat, ale jel jsem svým tempem a postupně jsem předjížděl jednoho soupeře za druhým a získal jsem nějaké vteřiny zpátky. Bylo to pro mě další umístění v top 10, ale dnes jsem doufal, že bych mohl zajet ještě o něco lépe,“ prohlásil český cyklista z Astany.

Bernal nastoupil necelé 3 km před cílem, za ním dorazila s odstupem 23 vteřin dvojice Pozzovivo, Dennis. Hirt ztratil na 5. místě s mankem 34 sekund, stejně jako čtvrtý Konrad, šestý Benoot a sedmý Mas. Roman Kreuziger znovu neměl úplně svůj den a na 24. místě zaostal skoro o 4 minuty.

hirtgotard2

Závod pokračuje zítra rovinatou časovkou na 19,2 km v Ulrichenu. Bernal vede o 41 vteřin před výborným časovkářen Dennisem. Hirt ztrácí 1:19 min. „Musím zkusit maximálně zregenerovat a soustředit se na tu časovku. A uvidíme, co budu schopen dokázat v neděli,“ dodal Hirt.

Závod v neděli vyvrcholí etapou dlouhou 101,5 km - krátkou, ale jsou na ní hned tři stoupání kategorie HC. Na první kopec se stoupá hned po startu.