SuperCycling.cz

Hirt třetí v Chorvatsku, Schlegel nejlepším mladíkem!

23. 4. 2017, 22:09

Skvěle si vedli čeští cyklisté Jan Hirt a Michal Schlegel v oranžových dresech CCC Sprandi Polkowice na etapovém závodě Kolem Chorvatska. Hirt skončil celkově třetí, Schlegel sedmý a ještě získal dres pro nejlepšího mladého závodníka! Polská stáje navíc vyhrála soutěž týmů.

titulkapitooulkahirtkeee

Oba jezdili celý závod výborně, velkou reklamu si udělal i další Čech Dan Turek (Israel Cycling Academy), který byl hned ve třech etapách v úniku, ale bohužel mu ani jednou nebylo souzeno.

Hirt potvrdil skvělou formu i v sobotní královské etapě, v níž skončil třetí ve stejném čase jako vítězný Španěl Jaime Roson (Casa Rujal) a druhý Vincenzo Nibali (Bahrain Merida). Dnes už pozici bez problémů udržel.

„Byl to můj první závod po vysokohorském kempu v Sierra Nevadě. Pořádně jsem nevěděl, jak bude moje tělo reagovat, ale jsem rád, že to dobře dopadlo. Byl to kvalitní test směrem k Giru, celý tým ukázal výbornou formu,“ řekl Hirt.

pirtkkkkk

„Jsem šťastný i za Felixe (Grossschartner), který skončil čtvrtý. Michal byl sedmý a vyhrál soutěž mladých závodníků. Navíc jsme to podtrhli vítězstvím týmu, takže tenhle závod můžeme hodnotit jen pozitivně,“ dodal český cyklista.

Nibali se rval za Scarponiho

Poslední etapa měla těžké finále na okruzích v Záhřebu, byl to takový klasikářský závěr. Vítězství vybojoval Sacha Modolo (UAE Team Emirates), celkové prvenství bral nakonec Vincenzo Nibali. Lídr stáje Bahrain Merida figuroval před etapou na druhém místě se ztrátou 2 sekund na Rosona, ale dnes do toho šel od startu po hlavě.

Vyhrál hned první rychlostní prémii hned na 4. kilometru. Získal tři bonusové vteřiny a už byl virtuálním lídrem. A v etapě nakonec skončil čtvrtý, Hirt s Rosonem na něj ztratili 9 vteřin. Nibali tak slavil celkové prvenství a přiznal, že měl velikou motivaci tenhle závod vyhrát.

nibalsmutneee

Pro kamaráda Michele Scarponiho, který v sobotu tragicky zahynul. „Byl jako můj brácha,“ prozradil Nibali. „Poslední dva dny byly strašně těžké. Závodil jsem s velkým zármutkem v srdci, i když moje forma byla dobrá. Myslel jsem jen na to, že musím vyhrát pro Michela,“ řekl Nibali.

„Nemohl jsem se pořádně koncentrovat na závod. Ta zpráva o jeho smrti mě úplně zničila. Pořád jsem myslel na Michela, jeho ženu a syny. Nechápu, jak se to mohlo stát,“ vracel se k tragédii.

To, že Scarponi vyrazil na trénink hned druhý den po závodě tak brzy ráno, ho nepřekvapilo. „On to tak dělal často. Já vždycky vyrážel později a už mi psal: Hoď s sebou, já už jsem dávno na kole... Je absurdní, co se stalo. Nedokážu to pochopit a už vůbec ne akceptovat,“ tvrdil Nibali se slzami v očích.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.