SuperCycling.cz

Hirt slaví životní úspěch: vyhrál Kolem Rakouska!

9. 7. 2016, 16:36

Největšího úspěchu kariéry dosáhl Jan Hirt. Pětadvacetiletý cyklista stáje CCC Sprandi Polkowice vyhrál etapový závod Kolem Rakouska. Stal se teprve druhým Čechem, jemuž se to podařilo. Tím první byl Roman Kreuziger starší v roce 1991.

ten-hirtake

Hirt rozhodl o celkovém prvenství ve středeční královské etapě, kterou vyhrál, a vedení si v dalších dnech pohlídal. Zvítězil s více než minutovým náskokem před Francouzem Guillaumem Martinem a po loňském třetím místě slavil největší úspěch dosavadní kariéry.

„Byl to hodně těžký závod a jsem opravdu rád, že se mi povedlo ho vyhrát. Bylo to náročné až do konce, poslední den se jelo pořád na větru a bylo tam dost stresu. Ale jako tým jsme to zvládli perfektně,“ uvedl Hirt pro Eurosport.

jest hirtke

„Podporu od týmu jsem měl skvělou, stejně jako vloni. Od začátku jsem byl jasným lídrem, ale letos jsem měl asi lepší nohy a konečně to vyšlo,“ radoval se. „Byl to krásný závod a jsem rád, že se mi konečně povedlo vyhrát tak velký etapák,“ přiznal.

Svůj další program bude Hirt ještě řešit s týmem, ovšem kdyby záleželo na něm, vynechal by závod Kolem Polska. „Jsem teď docela vyčerpaný. Radši bych si dal volno a připravil se na Czech Tour,“ prozradil.

Hirtovi po sezóně končí smlouva a zatím nechce říci, jak vypadají jednání o té nové. „Ještě bych s otázkami na budoucnost chvíli počkal. Jsem teď plný emocí a užívám si, že jsem vyhrál závod,“ pravil mnohoznačně. Že by odchod do WorldTour? 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.