SuperCycling.cz

Hirt skončil ve Švýcarsku pátý. Na závěr ještě útočil

24. 6. 2019, 05:57

Jan Hirt obsadil v závodě Kolem Švýcarska výborné páté místo, což je jeho nejlepší výsledek ve WorldTour. V závěrečné super těžké horské etapě se ho přesto pokoušel ještě vylepšit, ale nebylo mu souzeno.

swishirtkonec

Hirt totiž na nic nečekal a se svými kolegy z Astany jel nesmírně aktivně a útočil na závěrečném stoupání na Furkpassu, z něhož to bylo do cíle už jen 25 km z kopce a po rovině.

„Měli jsme plán a já dal maximum do útoku na Furkpassu,“ líčil Hirt, který na pódiové umístění ztrácel po sobotní časovce jen 9 sekund.

Atakoval v těžkém stoupání, ale favorité v čele s Eganem Bernalem, majitelem žlutého dresu, ho po několika kilometrech dojeli. „Sice jsem byl dostižen, ale aspoň jsem to zkusil. Pak jsem ještě chtěl zkusit Bernala s Dennisem následovat, ale už to nešlo,“ přiznal Hirt.

hirtsviwskonewc2

Etapu se třemi kopci vyhrál z úniku Brit Hugh Carthy (EF Education First), Dennis s Bernalem za ním zaostali o 1:02 min. Hirt dorazil do cíle desátý spolu s Benootem nebo Konradem - tedy lidmi, kteří byli v pořadí před ním a hlídali se navzájem. Tudíž se žádné změny v top 5 na závěr nekonaly.

„Ale i tak jsem moc spokojený. Dokázal jsem si udržet formu po Giro d´Italia a výsledek je taky dobrý,“ komentoval své celkové vystoupení Hirt.

Vítězem 83. ročníku závodu se stal Egan Bernal (Team Ineos), který ukázal fantastickou formu před blížící se Tour de France. Druhý skončil Rohan Dennis (Bahrain-Merida), třetí Patrick Konrad z Bora-Hansgrohe. Roman Kreuziger (Dimension Data) obsadil 22. místo a věřme, že jeho forma bude ještě do Tour stoupat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.