SuperCycling.cz

Hirt se před Girem ukázal: třetí v poslední etapě!

21. 4. 2018, 06:52

Jan Hirt na závodě Tour of the Alps (dříve Giro del Trentino) potvrdil, že je před Girem ve fantastické formě. V poslední etapě skončil Čech z Astany třetí a celkově mu patřilo desáté místo.

hirtalllll

„Byl to pro mě dobrý závod a můžu říct, že se moje forma zlepšovala den ode dne. Doufám, že jsem na Giro připraven,“ prohlásil Hirt po poslední etapě s cílem v Innsbrucku, jejíž část vedla po trati, kde se letos bude bojovat o tituly na mistrovství světa.

A právě Hirt by tam měl být jedním z es českého výběru, protože to bude po dlouhé době šampionát vyloženě pro vrchaře.

Jen ho trochu mrzelo, že to v poslední etapě nevyšlo ještě na lepší umístění. Vyhrál ji mladý Ukrajinec Padun z Bahrain Merida před Bennettem (Lotto NL-Jumbo). Až za Hirtem přijeli do cíle celkový vítěz Pinot, Froome, Pozzovivo nebo Honzův kolumbijský stájový kolega Miguel Ángel López, který obsadil konečné třetí místo.

pezzzz

Kolumbijský lídr Astany Miguel Ángel López obsadil celkové 3. místo.

„Ve finále jsem nezachytil nástup Paduna, takže jsem to zkusil o něco později. Chtěl jsem skončit třetí, abych sebral bonusové vteřiny, protože Miguel Ángel bojoval o pódium v celkové klasifikaci. Takže to všechno nakonec dobře dopadlo a náš lídr skončil na pódiu,“ těšilo Hirta.

V konečném pořadí to bylo našlapané. Druhý Pozzovivo zaostal o 15 vteřin, třetí López i čtvrtý Froome ztratili 16 sekund. Hirt na 10. místě 1:48 min.

ti nej z alp

Spolu s Lópezem si v závodě potvrdili, že spolupráce funguje, což je před Girem dobré znamení. Hirt by měl být klíčovým domestikem do hor právě pro kolumbijského lídra.

V závodě Kolem Alp se rozhodně neztratil ani další Čech Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), který obsadil v nabité konkurenci elitních vrchařů výborné 15. místo. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) skončil 70., Scheglův stájový kolega František Sisr 85.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.