SuperCycling.cz

Haig zaskočil favority, Sagan ztratil žlutý dres

3. 8. 2017, 22:10

Třiadvacetiletý Australan Jack Haig z týmu Orica-Scott neměl do dnešního dne na kontě jediné profesionální vítězství. Ovšem načasoval si to parádně. V přetěžké 6. etapě závodu Kolem Polska s pěti vrchařskými prémiemi první kategorie přijel do cíle v Zakopaném sám s náskokem 51 vteřin před 11člennou skupinou největších favoritů.

ten-hajgg

Haig nastoupil v nejtěžším stoupání předposledního kopce Taurun v Bystryku zhruba 19 km před cílem. Vyhrál vrchařskou prémii, a protože favorité za ním koukali po sobě a nikomu se příliš nechtělo jet, hrálo to Haigovi do karet.

Když australský mladík projížděl osamocen cílem, nevěřícně kroutil hlavou. „Jsem strašně šťastný. Vyhrát tak těžkou etapu před řadou favoritů, kteří pojedou na celkové pořadí Vueltu, to je víc než fantastické,“ prohlásil Haig.

tenmladikaus

„Ale je to pro mě důkaz, že tvrdá práce z posledních let a hlavně poslední týdny tvrdého tréninku v Andoře směrem k tomuto závodu a Vueltě k něčemu byly. Byl jsem schopen nastoupit přesně tam, kde jsem chtěl, a dokázal jsem přijet do cíle s náskokem. Takže jsem maximálně spokojený,“ dodal australský vítěz, jenž v celkovém pořadí poskočil z 23. na 12. místo.

Na majitele žlutého dresu Petera Sagana to dnes bylo příliš těžké. Odpadl zhruba 30 km před cílem a v jednu chvíli to vypadalo, že snad sesedne z kola. Nakonec do cíle dojel na 64. místě se ztrátou přes 15 minut ve skupině s Janem Hirtem.

gansetrap

„Nebyla to prostě etapa na závodníky, jako jsem já. Ale pro nás tým dopadla dobře. Rafal Majka poskočil na druhé místo a ztrácí jen šest vteřin. V zítřejší těžké etapě se mu budeme snažit co nejvíce pomoci, aby závod vyhrál,“ řekl Sagan.

Teuns je lídrem

Žlutý dres po předposlední etapě oblékl Belgičan Dylan Teuns z BMC, který přijel do cíle ve skupince největších favoritů. „Vždycky je krásné mít žlutý dres, ale bylo hodně těžké ho vybojovat. Úroveň závodění je tu opravdu vysoká a já dnes musel vydat úplně všechno,“ prozradil Teuns. „Tým odvedl fantastickou práci. Zítra to bude další těžký den, ale doufám, že to s podporou kluků zvládnu,“ dodal lídr.

tenlidrkuka

Vakoč čtrnáctý

Nejlepším Čechem v etapě byl Petr Vakoč (Quick-Step Floors), který se dlouho držel s favority a nakonec skončil 14. (+2:26). „Bylo to hodně těžké, posledních 80 kilometrů pořád nahoru, dolů. Nebyl jsem schopen v předposledním kopci udržet tempo s nejlepšími vrchaři, ale přijel jsem na 14. místě hned ve druhé skupině, což v tak těžké etapě určitě není špatné,“ hodnotil Vakoč.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.