SuperCycling.cz

Greipel věnoval vítězství mamince do nebe

16. 1. 2018, 12:26

Zatímco většina cyklistů si v posledních měsících roku 2017 užívala posezónní volno a pak začala trénovat, André Greipel musel řešit i těžké chvíle v osobním životě. Po dlouhé nemoci totiž zemřela jeho maminka. Dnes německý sprinter vyhrál úvodní etapu závodu Tour Down Under právě pro ni.

andrrrrr

„Pořád na ni myslím. Byla vždy mým největším fanouškem po celou kariéru. Věřím, že se pořád dívá a tohle vítězství je pro ni,“ řekl Greipel.

„Poslední měsíce pro mě nebyly lehké, ale měli jsme velkou podporu od zbytku rodiny a taky si vážím podpory týmu. Nebylo snadné, a pořád není, se s tím smířit, ale sport mi v tom hodně pomohl,“ dodal závodník stáje Lotto Soudal.

Greipel porazil ve spurtu etapy, která se jela za úmorného vedra, druhého Caleba Ewana (Mitchelton-Scott), třetí byl Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a čtvrtý další excelentní spurtér Elia Viviani (Quick-Step Floors).

„Jsem za to prvenství moc rád. Je to první WorldTour závod sezóny a když vyhrajete hned na začátek, dodá vám to sebevědomí. Nejsou tu sice všichni nejlepší sprinteři, ale dokázal jsem porazit Ewana, Sagana a Vivianiho, takže jsem spokojen,“ líčil Greipel, jenž je rekordmanem v počtu vyhraných etap na Tour Down Under. Po dnešku jich má už 17!

„Jens Debusschere mě dovezl na pozici nějakých 350 metrů před cílem. Pak jsem se vyvezl za zadním kolem Caleba Ewana a vyhrál jsem celkem snadno. Děkuji týmu za skvělou podporu,“ dodal Greipel, který oblékl i dres lídra závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.