SuperCycling.cz

Gilbert si narazil záda, nejede Valonský šíp ani Lutych

17. 4. 2017, 16:26

Čerstvý vítěz Amstel Gold Race Philippe Gilbert musel vzdát účast na nadcházejících klasikách Valonský šíp a Lutych-Bastogne-Lutych kvůli menšímu zranění z pádu zhruba v polovině Amstelu.

gilbo4

Lékařské vyšetření v nemocnici ukázalo naražená záda a nepatrnou trhlinku v pravé ledvině. Podle lékařů však nejde o nic vážného. V nemocnici ho nechali 24 hodin na pozorování a prý by měl všechno spravit týdenní klid.

„Po pádu jsem cítil bolest, ale v průběhu závodu se to stále zlepšovalo a bolest zmizela. Bohužel, po skončení závodu se bolest v dolní části zad vrátila, takže jsme se s týmovým doktorem rozhodli jít do nemocnice na kontrolu. Naštěstí to není nic vážného, a pokud vše půjde dobře, za týden zase začnu trénovat,“ uvedl Gilbert.

Fakt, že zmešká oblíbené závody Valonský šíp a Lutych, které oba shodně vyhrál v roce 2011, ho samozřejmě mrzí. Ale i tak může být s klasikářskou misí absolutně spokojen. Stal se teprve třetím závodníkem historie, který vyhrál Flandry a Amstel v jednom roce.

gilbojest lepsssii

„Když se ohlédnu za těmi výsledky, tak je to jeden z mých nejlepších roků. Jsem spokojený, že jsem byl schopen jet na úrovni kostkové i ardenské klasiky a pomohl jsem týmu k dobrým výsledkům. To mi dodává uspokojení. Mrzí mě, že musím vynechat zbývající závody tohoto týdne, protože mám skvělou formu, ale tým je i beze mě silný a jsem přesvědčen, že další dobré výsledky budou následovat,“ řekl Gilbert.

Kreuziger je v pořádku

Během Amstelu spadl i Roman Kreuziger zhruba 30 km před cílem a přišel o naději na solidní výsledek. Pád způsobil jeho bývalý týmový kolega z Astany Enrico Gasparotto.

„Gaspa přede mnou spadl a já ho bohužel přeletěl a šel jsem taky. Spoustu lidí to možná vyděsilo, protože to vypadalo, že jsem si zlomil klíční kost, když jsem si držel loket blízko těla. Ale to nebylo tím. Držel jsem si spíš žebra, protože jsem spadl na hrudník a nemohl se nadechnout, protože jsem si vyrazil dech,“ řekl závodník stáje Orica-Scott.

Spíš měl obavy, aby jeden z prstů u ruky, který si narazil, nebyl zlomený. Dnešní vyšetření v nemocnici to naštěstí vyvrátilo. „Mám naražený hrudník, žebra a prst, ale naštěstí není nic zlomené,” prozradil Kreuziger s tím, že jeho závodní program nedozná změn.

„Snažím se držet původního plánu. Chci zůstat a závodit ve středu na Valonském šípu, v neděli na Lutychu a potom pojedu kolem Romandie. Věřím, že vše bude v pořádku,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.