SuperCycling.cz

Gilbert Roubaix nepojede, potřebuje pauzu

5. 4. 2017, 06:42

V neděli vyhrál 101. ročník Kolem Flander a řešilo se, zda se Philippe Gilbert nakonec neobjeví o týden později i na startu dalšího klasikářského monumentu Paříž-Roubaix. Nyní ovšem všechny spekulace Gilbert i jeho tým Quick-Step Floors utnuli.

gilbonejederou2

„Paříž-Roubaix má pro mě téměř magnetickou přitažlivost, ale letos tam nebudu,“ řekl 34letý Gilbert. „Potřebuji si dát pauzu, trochu zregenerovat a pak začít myslet na ardenské klasiky, kde budu součástí silného týmu s Julianem (Alaphilippem) a Danem (Martinem),“ přiznal Gilbert. V sestavě belgické stáje určitě nebude chybět ani Petr Vakoč, jemuž tyto závody rovněž sedí a vloni vyhrál Brabantský šíp.

Roubaix jel belgický vítěz Flander jen jednou, a to v roce 2007, kdy skončil 52. „Na takový závod potřebujete zkušenosti. Tom (Boonen) se tam loučí s kariérou, má poslední pokus a potřebuje k sobě opravdu excelentní tým, který je na Roubaix velmi důležitým faktorem. Budu jim držet palce na dálku,“ uvedl Gilbert, vítěz čtyř klasikářských Monumentů (2x Lombardie, 1x Flandry, 1x Lutych).

gilbonejederou1

„Bezprostředně po vítězství Philippa na Flandrech jsme o jeho startu na Roubaix skutečně uvažovali, stejně tak smýšlel i on sám. Ale pak jsme si sedli ke stolu s chladnými hlavami a rozhodli jsme se, že pro něj bude lepší si trochu odpočinout a pak začít trénovat směrem k ardenským klasikám, kde budou jeho zkušenosti a síla strašně potřeba,“ prohlásil generální manažer týmu Patrick Lefevere.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.