SuperCycling.cz

Gilbert kvůli zranění přijde i o Giro

19. 4. 2017, 06:41

Letošní vítěz Amstel Gold Race, Kolem Flander a etapáku De Panne-Koksijde, Belgičan Philippe Gilbert z týmu Quick-Step Floors, přijde kvůli poranění ledviny z Amstelu nejen o zbytek ardenských klasik, jak již bylo avizováno, ale i o květnové Giro d´Italia.

gilboamstelhorniiikjkjjk

Podle lékařů, kteří ho nakonec v nemocnici nechali po Amstelu 48 hodin, potřebuje 34letý excelentní klasikář k úplnému zotavení po drobné trhlině v ledvině minimálně dva týdny absolutního klidu. Stý ročník Gira startuje 5. května na Sardinii.

gilboudvojkeak

„Je to pro mě velká rána. Giro je nádherný závod, v němž jsem v minulosti zažíval úspěchy,“ zmínil tři vyhrané etapy. „Ale tento typ zranění je vždy citlivý a nedoporučuje se věci uspěchat. Takže prodloužení doby léčení bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli udělat,“ prohlásil úřadující belgický šampión. „Moc mě to mrzí, ale o to větší motivaci budu mít do druhé části sezóny,“ dodal druhý nejstarší vítěz Amstelu v historii.

Nejedou ani König a Aru

Giro tak letos přijde o další hvězdu. Již dříve bylo oznámeno, že k nelibosti italských tifosi nebude startovat Fabio Aru z Astany, který si 2. dubna při pádu v tréninku v Sierra Nevadě poranil koleno a čeká ho nucená pauza. Místo něj tým jmenoval lídrem ostříleného matadora, 37letého Michele Scarponiho.

Na Giru nebude k nelibosti českých fanoušků startovat Leopold König. Měl být lídrem stáje Bora-Hansgrohe, ovšem ze hry ho vyřadily přetrvávající problémy s kolenem, kvůli nimž v sezóně kromě jedné nedokončené jednorázovky na Mallorce nezávodil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.