Gerrans zopakoval triumf a zvýšil náskok

22. 1. 2016, 13:51

Den poté, co se po vítězství ve 3. etapě oblékl do dresu lídra, vyhrál Simon Gerrans na Tour Down Under ve spurtu i čtvrté dějství a díky bonifikaci zvýšil svůj náskok na čele na 14 vteřin.

Simon Gerrans slaví triumf ve 4. etapě Tour Down Under.

Jediný Čech ve startovním poli Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) přijel do cíle v čelní skupině na 27. místě a v čase vítěze a průběžně si polepšil na 19. příčku, kde ztrácí na Gerranse 50 sekund.

Gerrans dnes triumfoval ve spurtu ve Victor Harbor před Benem Swiftem (Sky) a Giacomem Nizzolem (Trek-Segafredo). Peloton se v závěru nadělil, v první skupině přijelo do cíle 41 lidí. Osm vteřin ztratili z čelních příček pořadí mj. Dennis, Porte, Valls nebo Woods.

„Jsem absolutně nadšený z toho, co se nám povedlo,“ jásal pětatřicetiletý Gerrans. „Asi jsme dost lidí překvapili, já sám jsem taky překvapený. Tým odvedl fantastickou práci, ať už na prémii nebo v samém závěru. Dělají mi to daleko snazší,“ dodal závodník stáje Orica-GreenEDGE.

gero ne bedynka

„Už jsem tenhle závod jel několikrát, stejně jako Daryl Impey, takže jsme ten technický závěr dobře znali. Na konci mě tam skvěle protáhl,“ popsal Gerrans, který získal za vítězství bonus 10 vteřin a další sekundu získal za prvenství na jedné z prémií.

„Ale ještě nemám vyhráno. Zítra je etapa na Willunga Hill, kde už se majitel dresu mnohokrát měnil. Nemusím atakovat, stačí mi bránit dres. Znovu spoléhám na pomoc kluků. Jedou tady skvěle a to mi před sobotou dodává optimismu,“ uvedl Gerrans.

Sepúlveda vyškolil všechny favority

Čtyřiadvacetiletý Argentinec Eduardo Sepúlveda z francouzské stáje Fortuneo - Vital Concept ovládl 4. etapu závodu Tour de San Luis v Argentině. Vloni zde byl v celkově čtvrtý, teď má nakročeno k ještě lepšímu výsledku.

Při dojezdu na vrchol Alto del Amago v nadmořské výšce 1710 metrů za sebou nechal všechny největší favority v čele s N. Quintanou, Majkou  či Nibalim. Posledně jmenovaný Ital měl ve čtyřicetistupňovém vedru velkou krizi a v cíli měl na 37. místě manko 5:37 min. „Když se začalo nastupovat, cítil jsem se hodně špatně. Proto jsem se rozhodl jet kopec svým vlastním tempem. Neměl jsem prostě dobré nohy,“ řekl Vincenzo Nibali.

sepulveda co vyhral

Sepúlveda vyhrál o 54 vteřin před Kolumbijcem Acevedem, třetí byl Kostaričan Villalobos. Čtvrtý dojel Quintanův mladší bratr Dyer, Nairo skončil osmý ve stejném čase jako sedmý Majka.

Sepúlveda měl v závěru kopce nejvíce sil. Pět kilometrů před cílem chytil dvojici kolumbijských závodníků D. Quintana, Acevedo a rychle jim ukázal záda. Stal se novým lídrem závodu, a pokud potvrdí formu i v sobotní královské etapě, získá největší úspěch svojí kariéry.

„Myslím, že jsem zaútočil v pravý čas a vyšlo to dokonale,“ přiznal argentinský vítěz. Ke svým šancím, že vedení udrží i po sobotní etapě s cílem na vrcholu Merlo (2140 m), podotkl: „Dnešek mě utvrdil v tom, že jsem schopen jet i s největšími favority. Není se čeho bát,“ dodal Sepúlveda.