SuperCycling.cz

Gerrans počtvrté králem Tour Down Under

24. 1. 2016, 11:13

Simon Gerrans je čtyřnásobným šampiónem závodu Tour Down Under v Austrálii. Závěrečnou rovinatou etapu vyhrál ve spurtu jeho stájový kolega Caleb Ewan a potvrdil jednoznačnou nadvládu týmu Orica-GreenEDGE, jehož závodníci ovládli čtyři z šesti etap. Jediný Čech na startu Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) skončil 27. se ztrátou 1:27 min.

Simon Gerrans a Caleb Ewan.

Simon Gerrans a Caleb Ewan.

„Tohle se neomrzí. Mám úplně stejnou radost, jako když jsem vyhrál poprvé,“ řekl 35letý Gerrans. Stal se prvním cyklistou v 18leté historii závodu, který ho vyhrál čtyřikrát.

„Tenhle závod mi přijde každým rokem lepší, jeho úroveň je velmi vysoká. Vždycky je to tady o vteřinách. Letos jsem vyhrál o devět sekund a je to podle mě můj největší náskok. Ale i tak to bylo tvrdě vybojované,“ dodal vítěz.

„Rád bych poděkoval týmu, který byl neskutečný. Ukázali jsme, jak velká parta jsme. Každý přispěl nějakým dílem k tomu, co se nám tady podařilo. Jak v celkovém pořadí, tak v jednotlivých etapách,“ dodal Gerrans, jenž vyhrál i sprinterskou soutěž.

Jeho dalším startem bude 31. ledna Cadel Evans Great Ocean Road Race a pak se začne chystat směrem k ardenským klasikám, které jsou pro něj dalším vrcholem sezóně.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.