SuperCycling.cz

Thomas přišel o žlutý dres, vede Albasini

29. 4. 2015, 23:04

Velšan Geraint Thomas z týmu Sky ztratil kvůli defektu v nejméně vhodném místě hned ve 2. etapě závodu Kolem Romandie dres lídra, který oblékl po časovce družstev. Do svého držení si ho vzal vítěz etapy, Švýcar Michael Albasini (Orica-GreenEDGE).

Michael Albasini ve žlutém dresu.

Michael Albasini ve žlutém dresu.

Thomas měl v etapě se čtyřmi kategorizovanými kopci defekt 22 km před cílem na úpatí závěrečného stoupání. Sice na něj čekal stájový kolega Kennaugh, ale dopředu se jim už dostat nepovedlo.

I proto, že pak následoval sjezd do cíle. Thomas nakonec ztratil přes 4 minuty. Lídr Sky Froome však přijel bez problémů v první skupině, kde s ním zůstal stájový kolega Roche a bylo tam 50 lidí.

Závěrečný spurt sedl k radosti domácích fanoušků nejlépe Albasinimu. „Byl jsem tam dobře zabudovaný. Možná jsem byl vpředu moc brzy. Kolem mě bylo dost kluků z Garminu, ale dokázal jsem je přeskočit. I když to byl dlouhý sprint, podařilo se mi vedení udržet,“ řekl Albasini.

Během etapy se však necítil úplně ideálně. „V předposledním kopci jsem strašně trpěl. V tom závěrečném už to bylo lepší. První půlka se jela dost rychle, ta druhá už se jela rovnoměrným tempem. Díky tomu jsem v balíku vydržel a věděl jsem, že mám ve spurtu slušnou šanci,“ dodal nový lídr závodu.

Etapu poznamenalo několik pádů. Do jednoho z nich se 27 km před cílem zapletli mj. Jesper Hansen (Tinkoff-Saxo) a Svein Tuft (Orica-GreenEDGE). Tuft se sbíral hodně těžko a přijel k němu lékař závodu. Hansen už sedal na kolo a rozjížděl se, lékař si ho nevšiml, a když chtěl vystoupit z auta, srazil ho dveřmi na zem.

Naštěstí ještě neměl takovou rychlost, a i když spadl na rameno, byl schopen znovu se zvednout a dojel do cíle. Stejně jako Tuft. Oba přijeli v poslední skupině s mankem přes čtvrt hodiny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.