SuperCycling.cz

Gaviria slavil počtvrté, celkovým vítězem Wellens

24. 10. 2017, 22:09

Fernando Gaviria z týmu Quick-Step Floors vyhrál ve spurtu závěrečnou etapu Tour of Guangxi v Číně a v posledním WorldTour závodě sezóny slavil už svůj čtvrtý triumf. Celkovým vítězem se stal Belgičan Tim Wellens (Lotto Soudal).

vyrijactvrtwej

Gaviria ovládl spurt šestého dějství naprosto suverénně a jeho bilance z Číny je famózní: kromě čtyř vítězství byl jednou druhý a jasně vyhrál i sprinterskou soutěž o zelený dres.

„Asi nebyl lepší způsob, jak zakončit sezónu,“ řekl Gaviria, jenž zaokrouhlil počet vítězství na 14, což ho staví do čela týmového žebříčku vedle Marcela Kittela. Ten končí sezónu rovněž se 14 prvenstvími.

„Jsem šťastný, že jsem vyhrál i poslední etapu a zúročil skvělou práci týmu během celého závodu. Tahle sezóna pro mě dopadla výborně, hodně jsem se zlepšil. Pořád jsem se ale učil. Teď se těším domů do Kolumbie na odpočinek a čas s rodinou a pak se začnu chystat na další sezónu,“ prozradil Gaviria.

Celkový vítěz Wellens bez problémů udržel vedení, do něhož se dostal po vítězství v nejtěžší nedělní etapě. Druhý skončil Bauke Mollema, třetí Nicolas Roche. Leopold König zakončil sezónu ovlivněnou problémy s kolenem 39. místem.

„Vítězství pro mě hodně znamená,“ řekl Wellens. „V posledních dvou etapách byla klíčová pomoc týmu, protože rozdíly v pořadí byly malé. Všem patří velký dík,“ prohlásil belgický vítěz.

Teď se nejvíc těší na dovolenou. „Dám si dva týdny bez kola, pak začnu pozvolna běhat, plavat, chodit do posilovny a budu i jezdit na horském kole,“ prozradil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.