SuperCycling.cz

Gaviria řádí v Číně, König věří, že je konečně zpět

21. 10. 2017, 15:06

Poslední WorldTour závod sezóny, Tour of Guangxi, je zatím závodem jednoho muže. A tím je kolumbijský sprinter stáje Quick-Step Floors Fernando Gaviria, který v hromadných dojezdech vyhrál všechny tři dosavadní etapy.

nanbednvyr

Třiadvacetiletý Gaviria zároveň vede průběžné pořadí, sprinterskou soutěž i klasifikaci o nejlepšího mladého závodníka. Dnes slavil 13. vítězství v sezóně v etapě se startem a cílem ve městě Nanning.

Závodníci belgického týmu si režii závěru vzali opět do svých rukou. Jako poslední rozjížděl Gaviriovi spurt Richeze a Kolumbijec práci svých kolegů opět dokonale zúročil.

„Přitom nemůžu říct, že bych se před etapou cítil nějak skvěle. Nohy byly nějaké ztuhlé, ale v průběhu etapy se to zlepšilo. Kluci mě skvěle chránili po celý den a výborně pracovali. Miluju tenhle tým, je to moje druhá rodina a jsem pyšný, že s nimi zažívám tolik krásných vítězství,“ řekl Gaviria, který pro Quick-Step vybojoval 55. vítězství sezóny.

spurtvyrrr

V hlavním poli dokončil etapu jediný Čech na startu Leopold König (Bora-Hansgrohe). Skoro celou sezónu promarodil s kolenem, teď v jejím závěru dokončil Kolem Turecka a i v Číně se cítí podstatně lépe.

„Poslední týdny jsem byl hodně obezřetnej ohledně zpráv o svém zdravotním stavu. Bylo to jako na houpačce, ale myslím, že konečně můžu s pokorou říci, že jsem po nejtěžší zkoušce v mé kariéře ZPĚT a motivován víc než kdy jindy. Chci dál posouvat své limity, dělat radost VÁM fanouškům a znovu útočit na nejvyšší stupně nejtěžších závodů světa,“ napsal Leo po etapě na facebook.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.