SuperCycling.cz

Gaviria je rychlý i na konci sezóny: vyhrál v Číně

19. 10. 2017, 23:12

Kolumbijský expres Fernando Gaviria má i v závěru sezóny výbornou formu. Vyhrál totiž ve spurtu úvodní etapu posledního WorldTour závodu roku 2017, Tour of Guangxi.

virija-seraduje-G

Dokázal tak vyhrát na každém etapovém závodě, který v sezóně jel: Vuelta a San Juan, Volta ao Algarve, Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia, Tour of Britain a nyní v Číně.

Druhé místo obsadil ve spurtu Nizozemec  Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), třetí Němec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe). Jeho stájový kolega Leopold König, jediný Čech ve startovní listině, dojel 41. v čase vítěze.

virija na bedn+g

„Etapa měřila jen 100 kilometrů, ale byla hodně těžká kvůli větru a taky hodně rychlá. Únik nebyl velký, ale naštěstí jsme tam měli Rémiho (Cavagnu), který ukázal velkou sílu a by chycen až v závěru,“ řekl Gaviria.

„Moji kolegové odvedli skvělou práci a jsem šťastný, že jsem se jim mohl odvděčit vítězstvím. Každé je pěkné, obzvlášť ve WorldTour závodě. A mám radost, že jsem rozšířil skvělou bilanci vítězství týmu v této sezóně,“ dodal kolumbijský sprinter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.