SuperCycling.cz

Fuglsang ovládl Dauphiné, Yates kvůli horečce odstoupil

16. 6. 2019, 21:26

Jakob Fuglsang z Astany vyhrál po roční pauze Critérium du Dauphiné, tradiční generálku na Tour de France. Průběžně druhý Adam Yates 50 km před cílem poslední etapy odstoupil kvůli horečce.

mynameisfug

Pro vítězství v závěrečné etapě s cílem ve švýcarském Champéry si dojel Nizozemec Dylan van Baarle, jenž ve spurtu dvojice uprchlíků porazil Australana Jacka Haiga. Van Baarle tak dokonale navázal na sobotní triumf krajana a kolegy z týmu Ineos Wouta Poelse. Ten skončil celkově čtvrtý.

Fuglsang si vedení bezpečně pohlídal, do cíle přijel ve skupině favoritů s odstupem 1:59 min. Po odstoupení Yatese poskočil na druhé místo konečného pořadí Tejay van Garderen (EF Education First), třetí byl Němec Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe).

tinejjdupfine

„Bylo to lehčí, než jsem čekal. Jen jsem si naskočil do modré limuzíny a ta mě dovezla do cíle,“ komentoval s úsměvem skvělou práci Astany v poslední etapě Fuglsang.

„Možná jsem to čekal těžší, ale kluci vše perfektně kontrolovali. Vpředu jela skupina, která nikoho neohrožovala. Odstoupil Yates, problémy měl i Kruijswijk. Asi se na spoustě lidí podepsala ta těžká sobotní etapa v deštivém a chladném počasí,“ říkal vítěz závodu. „Jsem šťastný, že jsem ten dres udržel,“ přiznal 34letý Dán.

jastanajarmy

Jeho dalším startem je Tour de France, kde bude lídrem Astany. „Těším se na to. Forma je dobrá a letos by to mohl být můj rok. Sezóna zatím vychází fantasticky a doufám, že to tak bude pokračovat. Na Tour nepojedu s žádným stresem. Budeme mít super silný tým a věřím, že budeme úspěšní,“ dodal Fuglsang.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.