SuperCycling.cz

Froome je stále bez trestu a chystá debut v sezóně

5. 2. 2018, 22:15

Chris Froome sice netuší, jak dopadne jeho případ ohledně dvojnásobně překročeného limitu látky Salbutamol ve vzorku moči z 18. etapy loňské Vuelty, kterou vyhrál, přesto se vrhne do závodů. 

SetWidth680-froummm

Jeho tým Sky oznámil, že si debut v sezóně odbude na závodě Kolem Andalusie, který před třemi lety vyhrál. Závod, jehož zažitější název je Ruta del Sol, se uskuteční ve dnech 14. - 18. února.

„Mám za sebou tvrdý trénink během ledna a bude dobré dostat do nohou nějaké závodní kilometry. Jde o závod, který jsem pár let nejel, ale v minulosti jsem si ho užil a moc se na něj těším,“ řekl Froome.

Britský cyklista se v lednu chystal v Jihoafrické republice, kde najezdi podle svého účtu na Strava přes 5000 kilometrů.

Stále ovšem nemůže být v klidu. Je zarážející, že UCI s verdiktem v jeho případu tak dlouho vyčkává. Do doby, než bude rozhodnuto, může závodit, ačkoliv samotný prezident UCI David Lappartient apeloval na Sky, aby Frooma během vyšetřování raději nenasazoval do závodů.

krikrosssss

„Všichni si uvědomujeme, že je tam řada okolností, ale pro všechny strany je důležité, aby ten proces dospěl ke spravedlivému závěru. My i samotný Chris chceme, aby byl případ vyřešen co nejdříve,“ prohlásil manažer Sky Dave Brailsford.

A jak vidí současný stav samotný Froome? „Věřím, že se nám podaří dostat se až na samé dno, jaké byly příčiny toho všeho. Pracuji na tom spolu s týmem tvrdě,“ přiznal.

„Chápu, že ta situace způsobila spoustu nejistoty, ale taky doufám, že lidé pochopí, že po dobu vyšetřování nemohu mluvit o všem, ale musím to držet v nějakých limitech. Věřte mi, že si nikdo nepřeje víc než já, aby to bylo co nejrychleji vyřešeno,“ dodal Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.