SuperCycling.cz

Froome hodil soupeřům rukavici

27. 3. 2014, 16:15

Hned na začátku sezóny se ukázal britský král Tour de France 2013 Chris Froome. Ve svém prvním startu roku 2014 obhájil celkové prvenství na etapáku Kolem Ománu, kde se sešla vskutku elitní konkurence v podobě adeptů na čelní příčky z Tour de France.

Nechyběli Nibali, Urán, Rodríguez, van Garderen, Gesink a také hned čtyřka Čechů, z nichž si především Roman Kreuziger a Leopold König dělali ambice na celkové pořadí. V Ománu startoval i Königův nový stájový kolega z NetApp-Endura František Paďour a v neposlední řadě Zdeněk Štybar (Omega Pharma-Quick Step), čerstvý mistr světa v cyklokrosu.

Froomě ukázal svou nadvládu v královské etapě s cílem na nejvyšší hoře Ománu Green Mountain. Do cíle přijel sám před všemi rivaly. „Těžko jsem si mohl přát víc, než takhle začít sezónu. Skvělý začátek,“ jásal lídr formace Sky. „Myslím, že mi obhajoba titulu v tomhle závodě dodá sebevědomí do dalších startů. Můj tým tady odvedl skvělou práci a všem děkuju,“ dodal Froome.

 froome oman 1

Roman Kreuziger skončil jako nejlepší z Čechů osmý. „Čekal jsem od sebe trošku víc, jenže v té nejtěžší etapě mi nohy nejely tak, jak bych si představoval. Ale není třeba z toho dělat tragédii. V přípravě jsme nic nezanedbali. Na Kanárech jsem se chystal tak, aby se udělal dobrý základ směrem ke klasikám a Romandii. Nechtěli jsme udělat jen nějakou rychlokvašku k jednomu závodu, ale spíš k celé sezóně,“ zhodnotil lídr stáje Tinkoff-Saxo.

König skončil celkově sedmnáctý. I kvůli tomu, že ho postihl defekt na začátku cílového kopce v královské etapě. „Letos se jel ten kopec nejrychleji v historii, a když člověk ztratí výměnou kola hned na začátku nějakých dvacet vteřin, je zle. Já se sice ještě na konec té první skupiny dotáhl, ale byl jsem úplně hotový. Jakmile favorité začali nastupovat, neměl jsem šanci,“ přiznal.

Konečné pořadí:

1. Chris Froome (Brit./Sky) 22:06:26 hod.

2. Tejay van Garderen (USA(BMC) +26

3. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step) +31

4. Joaquim Rodríguez (Šp./Kaťuša) +48

5. Robert Gesink (Niz./Belkin) +57

...

8. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) +1:25 min.

17. Leopold König (ČR/NetApp) +2:15

32. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) +4:15

70. František Paďour (ČR/NetApp) +15:14

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.