SuperCycling.cz

Froome Contadora nesetřásl, König dojel šestnáctý

9. 6. 2014, 15:53

Horskou etapu Critérium du Dauphiné s cílem na vrcholu Col du Béal v nadmořské výšce 1391 metrů sice vyhrál vítěz úvodní časovky Chris Froome (Sky), ale Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) ustál všechny jeho nástupy a v cíli přijel hned za ním ve stejném čase.

Typický obrázek závěru 2. etapy. Chris Froome, Alberto Contador hned za ním.

Typický obrázek závěru 2. etapy. Chris Froome, Alberto Contador hned za ním.

Z Čechů byl v cíli podle očekávání nejlépší Leopold König (NetApp-Endura), který přijel na konci druhé skupiny celkově šestnáctý se ztrátou 1:17 min. Jeho stájoví kolegové František Paďour a Jan Bárta obsadili 77. resp. 81. místo, Zdeněk Štybar (Omega Pharma-Quick Step) byl 114.

Froome s Contadorem byli dnes jasně nejsilnější. Španěl dokázal zareagovat na všechny čtyři nástupy Froomeho a ukázal, že to s ním britský lídr Sky bude mít těžké. „Krásný výkon. Silný, trpělivý. Další tlak na Chrise Froomeho. Bude to velká bitva,“ reagoval na Twitteru majitel stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov.

V etapě se šesti kopci se podle očekávání vše podstatné událo až v závěru. Na čele se vytvořila skupina, kde byli ještě Kelderman (Belkin), van den Broeck (Lotto), Talansky (Garmin) a Nibali (Astana). Nejaktivnější ze všech byl Kelderman, jenže nakonec ani on klíčový atak dvou hrdinů nezachytil a přijel o 4 vteřiny za nimi. Nibali ztratil 27 vteřin.

Výsledky etapy najdete ZDE

Průběžné pořadí po 2 etapách ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.