SuperCycling.cz

Sisr zářil: vyhrál závod Ronde van Drenthe!

11. 3. 2018, 19:52

František Sisr si připsal největší úspěch dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý cyklista polské stáje CCC Sprandi Polkowice vyhrál 56. ročník jednorázovky Ronde van Drenthe v Nizozemsku zařazené do kategorie 1.HC. Pro polský tým je to zároveň první vítězství roku 2018.

sisssss

Sisr v závěru závodu dlouhého 192 km nechyběl ve vedoucí 10členné skupince, která udržela náskok několika set metrů před hlavním polem. A ve spurtu si počínal mazácky. Začal sprintovat na třetí pozici, vyvezl se a v pravou chvíli vyrazil. Nikdo na něj neměl.

„Hodně jsem si na ten závěr věřil. Vím, že jsem rychlý a věděl jsem, že bych mohl uspět. Když ostatní v úniku zkoušeli nastupovat, já jen odpovídal na jejich ataky. Snažil jsem se pošetřit co nejvíc sil. Věděl jsem, že peloton je i na posledním kilometru dost vzadu a byl jsem připraven rozehrát dvou hru,“ prozradil Sisr.

„Byl to opravdu těžký závod a já se nejdřív moc dobře necítil. Naštěstí jsem našel svůj rytmus a byl jsem schopen zachytit klíčový moment. Po loňském 10. místě na tomto závodě jsem věděl, že mi to vyhovuje a těšil jsem se na něj,“ líčil cyklista, který za pár dní oslaví 25. narozeniny.

„Je to velmi důležité vítězství pro mě i pro tým. Je první v této sezóně a doufám, že odstartuje skvělý rok,“ dodal Sisr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.