SuperCycling.cz

Sisr spurtoval ve Slovinsku druhý

8. 4. 2019, 21:32

František Sisr z týmu Elkov Author obsadil výborné druhé místo na jednorázovce kategorie UCI 1.2 GP Adria Mobil ve slovinském Novom Meste. Pro UCI body si dojel i Dominik Neuman, který dokončil závod na 7. místě.

sisrslovindruhej

Na sedmičlenný tým Elkov Author, který se postavil ve Slovinsku na start, čekalo nepříjemné deštivé počasí, které vydrželo po celý závod. Ten měřil 184 km a měl náročný kopcovitý profil.

Chvíli po startu se do úniku pustil Matěj Zahálka a spolu ním Australan Benjamin Hill z Ljubljana Gusto Santic, Ital Jacopo Menegotto z Biesse Carrera a Slovinec Nik Čemažar.

Náskok čtveřice přerostl přes tři minuty a hlavními tahouny byli Zahálka se Slovincem. Ti také vydrželi na čele nejdéle a to až do tří pětikilometrových závěrečných okruhů. Následně se peloton začal dělit a Elkov Author měl v tu chvíli ve vedoucí 12ti-členné skupině celkem pět svých zástupců.

Postupně k nim však dojela ještě skupina s domácím favoritem Marko Kumpem.

„Poté co se skupiny spojily, snažili jsme se již kontrolovat situaci a dovézt všechny do závěrečného spurtu. To se podařilo. Měl jsem 400 m před cílem velmi dobrou pozici, a proto jsem zkusil spurt celkem brzy, protože jsem chtěl překvapit Kumpa. Ten nakonec ukázal, že na tom byl lépe. V úplném závěru se pak dostal na čelo a vyhrál,“ popsal závěr závodu František Sisr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.