SuperCycling.cz

Fantastický Kristoff řádí dál: vyhrál i Scheldeprijs

8. 4. 2015, 19:07

Hvězdou číslo 1 letošní sezóny je suverénně Nor Alexander Kristoff. Spurtér stáje Kaťuša dnes vyhrál 103. ročník klasiky Scheldeprijs v Belgii a slavil už 11. vítězství v roce 2015!

shcldeprijs

„Je neuvěřitelné, jak všechno skvěle vychází,“ přiznal Kristoff. „Když máte formu, je to všechno sranda... Ale vážně, dnes jsem se cítil trochu unavený. V závěru jsem si dlouho nebyl jistý, ale nakonec to dopadlo dobře,“ dodal. „Vyhráli jsme Gent-Wevelgem a od té doby jsme zvítězili skoro ve všem. Tým je fantastický a já mám životní formu,“ přiznal norský expres.

V neděli vyhrál Flandry, dnes Scheldeprijs a v neděli se postaví na start Paříž-Roubaix. Pokud by zvítězil i tam, stal by se prvním v historii, kdo vyhraje tento trojboj. „Bude to úplně jiný závod, ale určitě se pokusím vyhrát i Roubaix. Dám do toho úplně všechno, protože je to na nějakou dobu můj poslední závod a pak mě čeká odpočinek,“ řekl Kristoff.

Vítězství Kristoffa v roce 2015

Kolem Kataru: 3 etapy

Kolem Ománu: 1 etapa

Paříž-Nice: 1 etapa

De Panne-Koksijde: 3 etapy a celkově

Kolem Flander

Scheldeprijs

 

Další pódiová umístění

Kolem Kataru: 3. místo

Kuurne-Brusel-Kuurne: 2. místo

Milán-San Remo: 2. místo

De Panne-Koksijde: 3. v časovce

Scheldeprijs je klasika, která se skoro vždy rozhoduje ve spurtu hlavního pole, ale řada lidí ji pojímá jen jako závod na rozjetí před Roubaix. To dnes potvrdili Zdeněk Štybar, Peter Sagan, Bradley Wiggins a mnozí další, pro které to byl v první řadě kvalitní trénink, a do závěrečných bojů se nezapojovali.

Spurt navíc poznamenal hromadný pád, v němž bylo minimálně patnáct dalších lidí. Došlo k němu po kolizi van Asbroecka (LottoNL-Jumbo) s Guardinim (Astana). Skončil v něm i jeden z favoritů Roubaix, Sep Vanmarcke, ale naštěstí vyvázl bez zranění. Peloton se kvůli pádu rozdělil a o vítězství sprintovalo jen 12 lidí, z nichž byl nejsilnější Kristoff.

ad cesi skeldeprijs

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.