SuperCycling.cz

Famózní van Avermaet vyhrál i Gent-Wevelgem

26. 3. 2017, 19:29

Greg van Avermaet vyhrál už třetí klasiku v této sezóně. Po triumfech na Omloop Het Nieuwsblad a E3 Harelbeke dnes cyklista BMC zvítězil na 79. ročníku závodu Gent-Wevelgem. Ve spurtu vedoucí dvojice porazil krajana Jense Keukeleireho (Orica-Scott), třetí skončil Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

gregcopekvelv

Závod měl několik klíčových momentů. Ten první na posledním kostkovém kopci závodu Kemmelberg 34 km před cílem. Atakoval van Avermaet, za ním vyrazil Sagan, pak se dotáhli i John Degenkolb (Trek-Segafredo), Zdeněk ŠtybarNiki Terpstrou (Quick-Step Floors) a Edvald Boasson Hagen (Dimension Data).

Nakonec do silné skupiny dojeli ještě např. Keukeleire, Michael Matthews (Sunweb) nebo Štybarův stájový kolega Matteo Trentin. Po dalším nástupu 15 km před cílem zůstali na čele van Avermaet, Keukeleire, Terpstra, Sagan a mladý Dán Andersen ze Sunwebu.

Zanedlouho se zvedl Keukeleire a dokázal se ho chytit pouze nejsilnější muž závodu van Avermaet. Sagan je zkoušel dojet, ale Terpstra mu nechtěl střídat, a tak chvíli rezignoval i slovenský mistr světa. Taktizování využilo vedoucí duo, které spolupracovalo vzorně a náskok několika vteřin udrželo až do cíle.

Kritizoval Terpstru

Když totiž začal spolupracovat i Terpstra, už bylo na dostižení vedoucí dvojice pozdě. „Pro mě je nepochopitelné, co tam Terpstra předváděl. Když jde do úniku a nechce spolupracovat... Já mu přece nepojedu, aby se jen držel v háku, i když jsem tím v podstatě rozhodl o vítězství,“ říkal naštvaný Sagan. „Mrzí mě to, ale mám ještě větší motivaci do dalších závodů,“ dodal slovenský mistr světa.

gregjeukasag

Nakonec došlo na spurt vedoucí dvojice, a i když je Keukeleire taky hodně rychlý, o kousek dřív byl na pásce jeho zkušenější kolega z BMC. „Kemmelberg je místo, kde se všichni snaží odjíždět, tak jsem tam zkusil nastoupit. Moc jsem nevěřil, že to vyjde až do cíle, ale o to víc jsem šťastnější. Vyhrát tři tak velké klasiky v jedné sezóně, to je hodně cenné. Ale pořád platí, že mým největším cílem jsou Flandry,“ podotkl van Avermaet k druhému monumentu sezóny, který se jede za týden.

ccehuninagent

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.